Medale i życiówki na czterech frontach

Opublikowano: 05 wrzesień 2018, 06:34 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka

Znakomite wyniki uzyskali lekkoatleci Wilgi Garwolin podczas zawodów, organizowanych w ostatni weekend.

1 września  odbyły się w Radomiu, ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne dla młodzików ?Szukamy Olimpijczyków?. Nie zabrakło w nich zawodników ?Wilgi? Garwolin, którzy zdobyli  w nich dwa pierwsze, jedno drugie i dwa czwarte miejsca.

Dwa rekordy życiowe ustanowił Marcel Paciorek, uczeń 3 klasy gimnazjum w  Maciejowicach, którego do treningów w Wildze namówiła Marta Kujawa, trenerka i nauczycielka  wychowania fizycznego w Maciejowicach. Marcel zdobył I miejsce w skoku wzwyż 170 cm i II miejsce w rzucie oszczepem ? 38.77 cm. Ponadto pierwsze miejsce w bardzo licznie obsadzonym biegu na 300 m, z wynikiem 43.96s, zajęła Olga Świesiulska, uczennica SP w Głoskowie. Ponadto IV miejsca zdobyli ? Agata Szaniawska w biegu na 1000m ? 3.17.22s /rek. życ./ oraz Adam Makulec ? również 1000m ? 2.55.00s.

Sukces braci Głowalów

W tym samym terminie odbyły się w Zamościu, Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kategorii dzieci młodszych, dzieci starszych i młodzików ? odpowiednio - U-12 ? U-14 i U-16.

Na udział w tych zawodach zdecydowali się najmłodsi członkowie sekcji lekkoatletycznej ? bracia Michał i Bartosz Głowalowie, którzy do Zamościa wybrali się z rodzicami. Plonem ich startów było aż 5 medali:  Michał ? kat U-14, zdobył złoty medal w rzucie piłeczką palantową ? 46.50m, srebrny w skoku w dal ? 4.55m i brązowy w biegu na 300m ? 48.73s. Bartek ? kat U-12,  wygrał rzut piłeczką palantową rzucając na odległość 29.5 m oraz zajął III miejsce w biegu na 300m ? 55.05s. Warto dodać, że 9-letni Bartek, był najmłodszym uczestnikiem zawodów.

Emilia siódma w Praskiej Piątce

Wieczorem  tego samego dnia, odbył się z udziałem ponad 3 tysięcy startujących, w tym 1300 kobiet, bieg pod nazwą - ?4F Praska Piątka? w którym 7. miejsce  open i 3 m w kategorii K-20 zajęła Emilia Mazek, która uzyskała dobry czas 18min i 55 sek.

Wysoka forma Roberta i życiówka Mateusza

2 września w Warszawie, na stadionie AWF, odbyła  się Warszawska Liga Lekkoatletyczna, w której z bardzo dobrej strony pokazali się długodystansowcy Wilgi Garwolin. Zwycięstwo w biegu na 3000m odniósł w doskonałym stylu Robert Głowala ? czas 8.17.75s, który następnego zawodnika wyprzedził o ponad 7 sekund. Piąte miejsce natomiast zajął Mateusz Kondej,  ustanawiając nowy rekord życiowy ? 8.34.83s.