Trzecie zwycięstwo Wilgi. Orzeł słabszy od Raszyna

Opublikowano: 11 wrzesień 2018, 09:00 Kategoria Sport
wilga garwolinmazur karczeworzeł uninks raszyn

Skuteczną grę zaprezentowali piłkarze Wilgi Garwolin w meczu 6. kolejki IV ligi. GKS pokonał Mazura Karczew 2:1. Jednobramkową porażkę zaliczył Orzeł Unin, który uległ KS Raszyn 0:1.

Mecze Wilgi z Mazurem zawsze gwarantują emocje. Tak było w sobotnim starciu przy Sportowej. Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze. W 15. minucie składną akcję gospodarzy wykończył Tomasz Paszkowski. Pomocnik otrzymał idealne podanie w pole karne od Łukasza Puciłowskiego.

Po zdobyciu gola, Wilga cofnęła się na swoją połowę. Mazur częściej utrzymywał się przy piłce, czego efektem było wyrównanie w 31. minucie. Gościom wystarczyły trzy podania, aby rozmontować defensywę miejscowych. Do siatki, w sytuacji sam na sam, trafił Michał Trzaskowski.

Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego zagrali niezwykle skutecznie. Drugi celny strzał na bramkę zakończył się drugim golem. W 39. minucie podanie Roberta Kwiatkowskiego z rzutu wolnego wykorzystał Kacper Kozikowski.

Po zmianie stron Mazur przeważał, ale Wilga mądrze się broniła. Dwukrotnie GKS ratował Axel Gandarela, dla którego był to trzeci występ w tym sezonie, pierwszy przed własną publicznością. W końcówce drugą żółtą kartkę zobaczył Piotr Celiński z Mazura.

- Mecze z Mazurem zawsze są na styku i zazwyczaj decyduje w nich jedna bramka. My byliśmy bardziej skuteczni i bardziej nam zależało na wygranej ? przyznał trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Blisko kolejnych punktów w lidze był beniaminek z Unina. Orzeł przegrał na własnym boisku z KS Raszyn 0:1. ? Prowadziliśmy grę i mieliśmy kilka bardzo dobrych okazji, ale gościom sprzyjało szczęście ? dwa razy trafiliśmy w słupek i raz w poprzeczkę. Po tym meczu pozostał niedosyt ? powiedział trener Orła Janusz Kowalski.

W następnej kolejce Wilga zagra w Mszczonowie, a Orzeł w Przysusze. Wcześniej obaj IV-ligowcy zmierzą się w spotkaniach pucharowych. Jutro  GKS u siebie zagra z Ząbkovią Ząbki (godz. 16), a Orzeł Unin uda się na mecz do Sobolewa (godz. 16.30).

Wilga Garwolin ? Mazur Karczew 2:1 (2:1)
Bramki dla Wilgi: 15` Tomasz Paszkowski (as. Łukasz Puciłowski), 39` Kacper Kozikowski (as. Robert Kwiatkowski)
Czerwona kartka dla Mazura: 87` Piotr Celiński (za dwie żółte)
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Kozikowski (90` Pyra), Talar, Kisiel (63` Gola), Głowala, Paszkowski (72` D. Papiernik), Puciłowski (78` Ochnik), Migas, Zalewski.
Orzeł Unin ? KS Raszyn 0:1 (0:1)
Orzeł: Łuczak (48` Jakubaszek), T. Gora, B. Szczęśniak, Ł. Piesio, Michalczyk, D. Szczęśniak, Sitarek (71` Zalewski), Kowalski, D. Matysiak, Osica (80` Brych), Parzyszek (84` Wielgosz).