Trzecia z rzędu wygrana Wilgi. Oskar lepszy od Orła

Opublikowano: 18 wrzesień 2018, 07:40 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

Po trzecim z rzędu wygranym meczu, na piąte miejsce w tabeli IV ligi awansowała Wilga Garwolin. GKS wyjazdowe zwycięstwo z Mszczonowianką Mszczonów zapewnił sobie golem w doliczonym czasie gry.

Spotkanie w Mszczonowie mogło rozpocząć się bardzo dobrze dla gospodarzy, ale znakomitą okazję w 5. minucie zmarnował Piotr Cudny. Niedługo później dobrej sytuacji nie wykorzystał Daniel Dylewski.

Po okresie przewagi gospodarzy, do głosu doszli goście. Łukaszowi Puciłowskiemu zabrakło szczęścia po uderzeniu z rzutu wolnego, kiedy piłka trafiła w poprzeczkę. GKS zagrożenia stwarzał w kontrach. Jedna z nich tuż przed przerwą zakończyła się golem. Z bocznego sektora boiska do Patryka Kisiela dograł Arkadiusz Zalewski. Jeszcze przed gwizdkiem do szatni, prowadzenie mógł podwyższyć Puciłowski.

Po zmianie stron goście dali się zepchnąć do defensywy. W efekcie po godziny gry był remis. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mszczonowianki trafiło na długim słupku do rywala, który wypatrzył przed bramką niepilnowanego kolegę z zespołu.

W kolejnych minutach mecz stał się bardzo otwarty. Oba zespoły poszły na wymianę piłkarskich ciosów, czego efektem były okazje podbramkowe. Między słupkami dobrze zachowywał się Daniel Fic, co uchroniło Wilgę przed stratą gola. W doliczonym czasie gry kolejna kontra przyjezdnych okazała się skuteczna. Rezerwowy Przemysław Alot podał do Tomasz Paszkowskiego. Młody pomocnik trafił do siatki w trzecim kolejnym meczu ligowym.

- Los się odmienił. To zawsze my przegrywaliśmy jedną bramką w Mszczonowie. Cieszy, że podtrzymaliśmy passę zwycięstw. Na boisku również dobrze to wygląda. Nie możemy jednak, przy naszym prowadzeniu, tak łatwo spychać się do defensywy ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Z wyżej notowanym rywalem nie poradził sobie Orzeł Unin. Podopieczni Janusza Kowalskiego do przerwy remisował 1:1, ale ostatecznie ulegli przeciwnikowi 1:3. Jedynego gola dla zespołu z gminy Górzno strzelił Krystian Parzyszek.

W sobotę Wilga zagra w Garwolinie z MKS Piaseczno (godz. 11), godzinę później w Uninie rozpocznie się spotkanie Orła ze Spartą Jazgarzew.

Mszczonowianka Mszczonów ? Wilga Garwolin 1:2 (0:1)
Bramki dla Wilgi: 44` Patryk Kisiel (as. Arkadiusz Zalewski), 90` Tomasz Paszkowski (as. Przemysław Alot)
Wilga: Fic, Pyra, Karol Zawadka, Kozikowski, Talar, Kisiel (60` Alot), Głowala (90`Świder), Puciłowski (70` Gola), Paszkowski (90` D. Papiernik), Migas, Zalewski.
Oskar Przysucha-Orzeł Unin 3:1 (2:1)
Bramka dla Orła: Krystian Parzyszek (as. Bartłomiej Sitarek)
Orzeł: Jakubaszek, T. Gora, Korgul, Piesio, Michalczyk, Osica (80? Kęsik), Sitarek, Matysiak, D. Szczęśniak, Parzyszek, Zalewski.