Hokejowy wynik Wilgi. Orzeł odwrócił losy spotkania

Opublikowano: 22 wrzesień 2018, 14:26 Kategoria Sport
wilga garwolinmks piasecznoorzeł uninsparta jazgarzew

Nie było czwartej z rzędu wygranej w lidze, był za to „wesoły futbol” i hokejowy wynik. GKS przegrał z MKS Piaseczno 3:6 (0:1) w meczu 8. kolejki IV ligi. Mimo niekorzystnego wyniku do przerwy po trzy punkty sięgnął Orzeł Unin, który pokonał Spartę Jazgarzew 5:1 (0:1).

Oba zespoły z powiatu garwolińskiego mecze 8. serii spotkań rozgrywały dzisiaj. Pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Wilgi Garwolin, którzy przy Sportowej podejmowali MKS Piaseczno.

Wyrównana pierwsza połowa

Pierwsza część gry była wyrównana. W 8. minucie prowadzenie gościom powinien dać Zbigniew Obsłuski. Napastnik minął Daniela Fica, ale chwilę później ubiegł go Karol Zawadka. W odpowiedzi z linii pola karnego strzelał Tomasz Paszkowski, ale bramkarz MKS nie dał się zaskoczyć. W ponowieniu akcji gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego.

W 21. minucie Arkadiusza Zalewskiego w polu karnym wypatrzył Patryk Kisiel, ale adresat podania zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Sześć minut później było 0:1. Kamil Matulka zagrał prostopadle w pole karne do Bartosza Orłowskiego, który nie miał problemu z wykończeniem akcji.

Trzy gole stracone w cztery minuty

Po zmianie stron stała się rzecz niebywała. Wilga w cztery minuty straciła trzy gole! Najpierw wrzutkę z rzutu rożnego Kamila Ziemnickiego na gola główką zamienił Cezary Michalak. Później Marcin Bawolik obsłużył wychodzącego w tempo zza pleców obrońców Orłowskiego. Po upływie kolejnych 120 sekund, było 0:4. Tym razem Bawolik urządził sobie rajd między zawodnikami Wilgi.

Pogoń Wilgi

Po uzyskaniu przewagi bramkowej goście cofnęli się na własną połowę. Wykorzystała to Wilga. W 76. minucie rezerwowy Przemysław Alot został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Piotr Talar. Cztery minuty później było 2:4. Łukasz Puciłowski posłał mocne dośrodkowanie w pole karne, które odbił obrońca MKS, ale prosto na nogę Szymona Rękawka. Na pięć minut przed końcem Radosław Wąszewski musiał po raz trzeci wyciągać piłkę z siatki. Z lewej strony w kontrze urwał się Arkadiusz Zalewski. Akcję pomocnika precyzyjnym strzałem wykończył Puciłowski.

Gdy wydawało się, że końcówka meczu będzie emocjonująca, usta kibicom zamknął Tomasz Doliński. 25-latek kapitalnie wykonał rzut wolny z linii pola karnego. Piłka „zerwała pajęczynę” bramki Fica. Zaledwie minutę później strata w środku pola skutkowała stratą szóstego gola w Wildze. Kilkudziesięciometrowy rajd celnym uderzeniem zakończył Matulka.

5:1 Orła

Losy spotkania odwrócili piłkarze Orła. Drużyna z Unina przegrywała do przerwy ze Spartą Jazgarzew 0:1. W drugiej części gry podopieczni Janusza Kowalskiego zagrali bardzo dobrze. Do wyrównania doprowadził atomowym strzałem z dystansu Kacper Kowalski. Na 2:1 trafił Dariusz Osica. Prowadzenie podwyższył Bartłomiej Sitarek, który wykorzystał rzut karny. Wcześniej ten sam zawodnik był faulowany w „16”. Na 4:1 trafił rezerwowy Piotr Wielgosz, a wynik meczu, kompletując dublet, ustalił Sitarek.

W następnej kolejce Wilga zagra na boisku LKS Promna, a Orzeł w Karczewie z Mazurem.

Wilga Garwolin – MKS Piaseczno 3:6 (0:1)
Bramki: Piotr Talar 76` (karny za faul na Przemysławie Alocie), Szymon Rękawek 80` (b/a), Łukasz Puciłowski 85` (as. Arkadiusz Zalewski) - Bartosz Orłowski 27` (as. Kamil Matulka), 52` (as. Marcin Bawolik), Cezary Michalak 50` (as. Kamil Ziemnicki), Marcin Bawolik 54` (b/a), Tomasz Doliński 88` (b/a), Kamil Matulka 89` (b/a)
Widzów: ok. 80
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Kozikowski, Talar (77` D. Papiernik), Kisiel (60` Pyra), Puciłowski (Jóźwicki), Paszkowski (73` Rękawek), Zalewski, Migas (60` Alot), Gola (65` Świder).
Orzeł Unin – Sparta Jazgarzew 5:1 (0:1)
Bramki dla Orła: Kacper Kowalski 67’ (as. Mateusz Matysiak), Dariusz Osica 75` (as. Mariusz Dróżdż), Bartłomiej Sitarek 83` (karny za faul na B. Sitarku), 90` (as. Tomasz Kęsik), Piotr Wielgosz 85` (as. Mariusz. Dróżdż)
Orzeł: Seroczyński, T. Gora, Korgul, B. Szczęśniak, Piesio (46’ M. Matysiak), Michalczyk (83’ Kęsik), D. Matysiak (53’ Zalewski), Kowalski, D. Szczęśniak (60’ Dróżdż), Osica (76’ P. Wielgosz), Sitarek.

Aktualizacja, 23 września, godz. 13.20. Aktualizacja składu Orła Unin oraz strzelców bramek i asystentów.