Nie dali szans rówieśnikom z Pragi Południe

Opublikowano: 25 wrzesień 2018, 07:35 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoateltyka

Na pięknie położonym stadionie  Zespołu Szkół Łączności w Warszawie, odbył się II ? finałowy rzut ?Czwartków Lekkoatletycznych? kat. U-13, na który organizatorzy zaprosili najmłodszych lekkoatletów Wilgi Garwolin. Ci odwdzięczyli się 7 zwycięstwami, jednym drugim miejscem oraz kilkoma bardzo dobrymi wynikami.

W rzucie piłeczką palantową 13-letnia Ewelina Kucharska poprawiła swój własny rekord powiatu w tej kategorii wiekowej, rzucając na odległość 47.00m, a następną zawodniczkę wyprzedziła o ponad 20m. Następnie Ewelina zwyciężyła w biegu na 600m, wynikiem 1.53.01s. Z kolei  jej klubowa koleżanka Aleksandra Borkowska, też dwukrotnie stawała na najwyższym podium, w skoku w dal ? 4.59m (rek. życiowy) i w biegu na 300m ? 48.30s.

Natomiast w kategorii chłopców, Szymon Głaszczka nie dał szans swoim rówieśnikom z dzielnicy Praga Południe, gdyż zwyciężył w skoku w dal, poprawiając wynikiem 5.24m rekord powiatu U-13, oraz zajął  I m w rzucie piłeczką palantową ? 47.00m. Dobrze spisał się też czwarty z naszych reprezentantów ? Michał Głowala, który zajął pierwsze miejsce w biegu na 1000m ? 3.24.45s i był drugi w skoku w dal ? 4.58m.

- Wyniki zapewne byłyby jeszcze lepsze, ale  dzień wcześniej moi podopieczni startowali  w międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych w Siedlcach i nie zdołali w pełni zregenerować swoich sił - komentuje usatysfakcjonowany trener Stanisław Buszta, który za wyniki swoich podopiecznych, otrzymał od organizatorów pamiątkowy plecach z logo Pragi Południe.