Finał Grand Prix Ziemi Garwolińskiej ? padł rekord

Opublikowano: 17 październik 2018, 10:04 Kategoria Sport
grand prixtruchtacz.plCSiKbieg

Garwolin biegał cały rok! 14 października odbył się finał VII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, czyli czwarty i ostatni bieg organizowany przez Centrum Sportu i Kultury i Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Na mecie stanęło rekordowo 135 osób.

Z roku na rok Grand Prix Ziemi Garwolińskiej cieszy się większą popularnością, nie tylko wśród dorosłych ? dzieci także chętnie biorą udział w zawodach. 14 października padł kolejny rekord ? na Zarzeczu pobiegło 135 osób, w tym 99 małych biegaczy. Piękna pogoda zachęcała do wysiłku ? dorośli zawodnicy pokonali dystans ponad 5 kilometrów. Biegi odbyły się także w kwietniu, w maju i we wrześniu, a osoby, które ukończyły co najmniej trzy z nich, wzięły udział w klasyfikacji generalnej i zdobyły nagrody za swój całoroczny wysiłek. Laureaci każdej kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Podczas IV biegu w kategorii najmłodszych (D1K i D1M) pierwsze miejsce zajęli Aleksandra Ślińska i Bartłomiej Turek. Łucja Paziewska i Maciej Teperek zwyciężyli w kategorii starszych dzieci (D2K i D2M), a wśród najstarszych (kolejno kategorie D3K, D3M, D4K, D4M) pierwsze miejsce zajęli Zuzanna Zalewska, Hubert Król, Aleksandra Borkowska i Stanisław Szałas.

W kategorii osób powyżej 16. roku życia wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Łukasz Świesiulski, a wśród kobiet zwyciężyła Emilia Mazek. Spośród najstarszych uczestników zawodów (kategoria K50+ i M50+) na najwyższym stopniu podium stanęli Hanna Wiśnicka i Mirosław Kajak.

Klasyfikacja generalna

Uczestnicy co najmniej trzech biegów byli brani pod uwagę w klasyfikacji generalnej. W kategorii najmłodszych dziewczynek pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Ślińska, drugie ? Antonina Król, a trzecie Olga Tomasiewicz. Wśród chłopców najszybszy okazał się Bartłomiej Turek, zaraz za nim na metę wbiegł Bartosz Pieniak, a jako trzeci ? Karol Chruśliński. W kategorii starszych dzieci pierwszą dziewczynką na mecie była Łucja Paziewska, drugie miejsce zdobyły ex aequo Maja Kozłowska i Izabela Mikulska, a na trzecim uplasowała się Agata Świesiulska. Wśród chłopców w tej kategorii najszybszy był Bartosz Teperek. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Bartosz Głowala i Igor Siwiec. W kolejnej kategorii wiekowej na najwyższym miejscu na podium stanęła Zuzanna Zalewska, drugie miejsce wywalczyła Alicja Świesiulska, a trzecie Alicja Poszytek. Najszybszym chłopcem w tej kategorii był Hubert Król. Zaraz za nim na metę wbiegli Jakub Brzozowski i Hubert Śliński,którzy zajęli drugie i trzecie miejsce. W kategorii najstarszych dziewcząt najszybsza była Aleksandra Borkowska, na drugie miejsce wbiegła Ewelina Kucharska, a na trzecie ? Patrycja Głodek. Wśród najstarszych chłopców pierwsze miejsce wywalczył Stanisław Szałas, drugie ? Jacek Febert, a na trzecim uplasował się Tomasz Kucharski.

W kategorii dorosłych, czyli osób powyżej 16. roku życia pierwszą nagrodę w klasyfikacji generalnej kobiet wywalczyła Karolina Latuszek. Drugim miejscem może się pochwalić Agata Zboina, trzecim ? Anna Ekiert. Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Maciej Konieczny, drugie miejsce zajął Daniel Marciniak, a trzecie ? Adrian Gasek.

Kolejna kategoria wiekowa w klasyfikacji generalnej to osoby od 50. roku życia. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła jedyna startująca zawodniczka ? Hanna Wiśnicka. W kategorii mężczyzn zwyciężył Mirosław Kajak, a drugie miejsce zajęli na równi Krzysztof Majek i Andrzej Kozłowski.