Lider gromi Wilgę 7:0! Orzeł też z porażką [wideo]

Opublikowano: 27 październik 2018, 18:24 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł uninpogoń grodziskenergia kozienice

13. kolejka IV ligi nie była szczęśliwa dla Wilgi Garwolin i Orła Unin. GKS został rozgromiony przez lidera Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:7, a GLKS przegrał na wyjeździe z Energią Kozienice 1:3.

Dzisiaj do Garwolina przyjechał lider z Grodziska Mazowieckiego. Pogoń zdominowała rozgrywki, w 12 meczach tylko raz nie zdobyła kompletu punktów. Początek meczu należał nieoczekiwanie do gospodarzy. Wilga w pierwszym kwadransie zdominowała gości. Najgroźniejszym tego efektem była sytuacja z 11. minuty. W polu karnym piłkę między sobą wymienili Arkadiusz Zalewski i Mikołaj Gola. Mierzone uderzenie tego drugiego w efektowny sposób obronił Sebastian Przyrowski.

Festiwal bramek przy Sportowej

Im bliżej przerwy, tym przewagę zyskała Pogoń. W 34. minucie prostopadłe podanie na wolne pole golem zakończył Patryk Szymański. Na trzy minut przed końcem połowy kontra Grodziszczan przyniosła podwyższenie wyniku. Do siatki trafił Maciej Pietraszek.

Po zmianie stron, najbardziej aktywnym graczem przyjezdnych był Damian Jaroń. Kapitan Pogoni już w pierwszych sekundach drugiej połowy stanął oko w oko z Axelem Gandarelą, ale strzał obronił argentyński bramkarz GKS. Niestety dla miejscowych, w 50. minucie goalkeeper Wilgi nie miał nic do powiedzenia przy strzale Jaronia. W 73. minucie było już 0:4, po raz kolejny do siatki trafił Jaroń. W ostatnich 10 minutach rozbici gospodarze stracili jeszcze trzy bramki. Hat-tricka skompletował Szymański (jeden z goli bezpośrednio z rzutu rożnego), a wynik ustalił Michał Strzałkowski. Rezerwowy, który był faulowany przez Gandarelę w polu karnym, wykorzystał ?11?.

- Wyniku nie usprawiedliwia fakt, że graliśmy z liderem. Pierwsze 30 minut, do straty bramki, nie zapowiadało takiego rezultatu. Szkoda tego fragmentu gry, bo był on solidny w naszym wykonaniu. Później chłopcy może za bardzo uwierzyli w dobry wynik z liderem ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Energia lepsza od Orła

Bez punktu także Orzeł Unin. Podopieczni Janusza Kowalskiego przegrali na wyjeździe z Energią Kozienice 1:3. W pierwszej połowie, przy stanie 0:2, rzut karny obronił Cezary Jakubaszek. Niedługo po wznowieniu, gola kontaktowego dla Orła strzelił Bartłomiej Sitarek, którzy wykorzystał ?11?. W 61. minucie padł gola na 3:1 dla Energii.

W następnej kolejce Orzeł zagra w siebie z Błonianką Błonie (4 listopada, godz. 13). Mecz Wilgi z Radomiakiem II Radom został przełożony do Garwolina. Początek w sobotę 3 listopada o godz. 11.

Wilga Garwolin ? Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:7 (0:2)
Bramki: Patryk Szymański 34`, 83`, 84`, Maciej Pietraszek 43`, Damian Jaroń 50`, 73`, Michał Strzałkowski 90` (karny za faul na M. Strzałkowskim).
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Kozikowski, Talar (89` K. Zalewski), Kisiel (49` S. Papiernik), Paszkowski (88` D. Papiernik), A. Zalewski, Głowala (73` Świder), Migas (57` Macioszek), Gola (75` Pyra).
Energia Kozienice ? Orzeł Unin 3:1 (2:0)
Bramka dla Orła: Bartłomiej Sitarek 47` (rzut karny)
Orzeł: Jakubaszek, Gora, Korgul, B. Szczęśniak, Piesio, Michalczyk (46` Dróżdż), D. Matysiak, Kowalski, D. Szczęśniak (63` M. Matysiak), Sitarek (74` Wielgosz), K. Parzyszek (46` Osica).