Udane starty rodzeństw Kotlarskich i Winków

Opublikowano: 04 listopad 2018, 11:58 Kategoria Sport
badmintonmks

To była udana sobota dla zawodników MKS Garwolin. Rodzeństwa Kotlarskich i Winków zaliczyły udane starty w Suchedniowie i Ząbkach. Z medalami wrócili także seniorzy, rywalizujący w Jezioranach.

Wczoraj Kotlarskich rywalizowało w Grand Prix Polski Młodzików (U-15) w Suchedniowie. Jest to najważniejszy turniej w roku zaraz po Mistrzostwach Polski. Rywalizuje w nim 24 najlepszych singlistów i singlistek oraz 16 par deblowych i mieszanych z podziałem na grupę A i B.

Ze względu na jeszcze niski ranking Tomasz i Ania musieli rywalizować w grupie B. Ania wraz z Nikolą Nowińską (UKS Korona Pabianice) wygrały rywalizację deblistek. W grze mieszanej Ania i Tomasz zajęli drugie miejsce ulegając nieznacznie w pojedynku finałowym grupy B. Tomasz grał jeszcze debla wraz z Nathanem Richterem, lecz nie udało się osiągnąć satysfakcjonującego wyniku. Ze względu na rywalizacje w grupie B Ania w grze z Nikolą zajęły ostatecznie dziewiąte miejsce w całym turnieju (było to maksymalnie najwyższe miejsce jakie można było uzyskać rywalizując w tej grupie), a Tomasz z Anią uplasowali się na 10. pozycji.

Również wczoraj Lena i Oliwia Winek wzięły udział w II Turnieju Grand Prix Ząbek w ramach cyklu ?100 Turniejów na 100-lecie Niepodległości?. Dziewczyny rozegrały trudne mecze z zawodniczkami krajowymi jak z zawodniczkami z Ukrainy. Lena zajęła pierwszej miejsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2006-2008, natomiast Oliwia zajęła drugie miejsce w kategorii z rocznika 2003-2005. Ze względu na dużą ilość zawodników nie rozegrano gier podwójnych.

W Jezioranach rozegrano Mazurskie Grand Prix. Jerzy Rybicki wygrał singla kat. 65+. W mikście kat. 45+ Andrzej Dadas z Dorotą Grzejdak również okazali się bezkonkurencyjni. Na podium gry mieszanej kat. 50+ stanęły dwa duety z Garwolina. Drugie miejsce zajęli Agnieszka Brojek/Bogdan Stankiewicz, a trzecie Jerzy Rybicki/Maria Brzeźnicka. W deblu kobiet kat. 40+ duet Brojek/Brzeźnicka był drugi.