Zeller i Wisła wciąż niepokonani w GLH

Opublikowano: 24 grudzień 2018, 13:54 Kategoria Sport
glhfutsal

Gminna Liga Halowa Futsal Cup wkroczyła w drugą połowę rozgrywek. Z kompletem zwycięstw lidze przewodzą zespoły Zeller Plastik Garwolin i Wisły Podwierzbie.

Każdy mecz wczorajszej serii spotkań rozpoczynał się minutą ciszy z racji żałoby narodowej po śmierci polskich górników w Czechach.

Bliscy sprawienia niespodzianki byli zawodnicy Składaka GLH. Ostatnia drużyna w tabeli dopiero w końcówce wypuściła z rąk korzystny wynik z faworyzowanym Weekendem Łaskarzew.

Składak GLH ? Weekend Łaskarzew 5:7 (1:2)
Bramki:
Bartosz Cieślak 14?, Kacper Grzechnik 25?,30?,32?, Daniel Poświata 29?k. (Składak) - Wojciech Zięcina 6?, Kacper Kozikowski 9?, Piotr Szczypek 22?, Michał Zalewski 31?, Hubert Świder 33?,36?, Kamil Szostak 40? (Weekend)

Drugie zwycięstwo w lidze odniósł Show Team. W trakcie 40-minutowego meczu padły zaledwie trzy bramki.

Show Team ? FC Ursus 3:0 (1:0)
Bramki:
Tomasz Szeląg 15?, Łukasz Hys 33?, Piotr Sitnik 36?(Show)

Najwięcej emocji przyniósł mecz na szczycie między Allfil Filter a Kisiel Team. Decydujące trafienie Weekend zaliczył na 180 sekund przed końcową syreną. Rzut karny korzystał wtedy Grzegorz Korycki.

Allfil Filter ? Kisiel Team 7:8 (3:4)
Bramki:
Przemysław Alot 4?, Damian Papiernik 11?,16?,32?, Dominik Cichecki 26?, Piotr Długosz 28?, Damian Paśnicki 33?(Allfil) - Patryk Janisiewicz 8', Marek Wichowski 14',23',38', Krzysztof Kwaśniak 17', Patryk Kisiel 19',34', Grzegorz Korycki 37' k.(Kisiel)

Pewnie po czwartym komplet punktów sięgnął obrońca tytułu. Tym razem Zeller Plastik Garwolin pokonał Sexplosion 11:5. Pierwsze trafienie dla Zellera zaliczył bramkostrzelny goalkeeper Daniel Fic.

Zeller Plastik Garwolin ? Sexplosion 11:5 (6:4)
Bramki:
Daniel Fic 3?, Krystian Parzyszek 4?, Paweł Pyra 9?,25?,35?, Sebastian Papiernik 11?,33?, Kacper Kowalski 15?,17?,21?,27?(Zeller) - Piotr Grylak 7?, Dawid Błaszkiewicz 14?,15?,23?, Łukasz Widłak 19?(Sexplosion)

Wciąż niepokonana jest Wisła Podwierzbie. Do przerwy spotkania z OSK Talar pachniało niespodzianką, bo młody zespół OSK prowadził 2:1. Po zmianie stron lepiej zaprezentowała się Wisła.

OSK Talar ? Wisła Podwierzbie 2:9 (2:1)
Bramki:
Patryk Denisiuk 10?, Krzysztof Żołądek 18?k.p.(OSK) - Rafał Sitnik 12?,33?,36?, Damian Baran 23?,26?,36?, Kamil Krupa 36?, Dariusz Pogoda 38?, Grzegorz Sitnik 40?(Wisła)

W zaległym meczu IV kolejki GLH FC Ursus uległ Zellerowi 5:13.

FC Ursus ? Zeller Plastik Garwolin 5:13 (2:7)
Bramki:
Łukasz Paciorek 13?,18?, Marcin Czerwiński 25?, Marcin Paciorek 32?,39? (Ursus) - Arkadiusz Zalewski 5?,7?,28?, Kacper Kowalski 5?,10?,16?, Jakub Godlewski 19?,24?,31?,40?, Michał Zieliński 20?, Daniel Fic 36?, samobójcza 21?(Zeller)

Komentarz do 5. kolejki GLH Filipa Rutkowskiego, organizatora ligi: Kolejka obfitowała w wyrównane mecze z ogromną dawką emocji. Świetny był mecz Kisiel Team i Allfil, w którym kibice nie mogli narzekać na poziom piłkarski. Szykuje się bardzo ciekawa emocjonująca końcówka ligi. Jeszcze nie jest jasne. Wszystko się może zdarzyć.