Nowy rok rozpoczęli na sportowo [wideo]

Opublikowano: 01 styczeń 2019, 18:59 Kategoria Sport
wilga garwolintruchtacznowy rok

To już tradycja, której początki sięgają 1986 roku. Zawodnicy Wilgi Garwolin spotkali się na treningu rozpoczynającym piłkarski rok. Autorem pierwszego trafienia AD 2019 został Karol Zawadka. Tradycję podtrzymali także biegacze z klubu Truchtacz.pl.

Pierwszy piłkarski akcent roku jak zwykle poprzedziła poranna msza święta. Wierni modlili się w intencji zmarłych piłkarzy, działaczy i kibiców Wilgi Garwolin. Później na ponad 50 grobach parafialnego cmentarza zapalono znicze. Po godz. 12 na głównej płycie garwolińskiego stadionu rozpoczął się mecz seniorów i oldbojów Wilgi. Pierwsze kopnięcie poprzedziła minuta ciszy w intencji zmarłych.

Spotkanie trwało blisko 2x25 minut i obfitowało w siedem goli. Autorem pierwszego trafienia w 2019 roku, podobnie jak w poprzednich latach, został Karol Zawadka, który posłał piłkę do bramki o godz. 12:26. 60 sekund później do remisu doprowadził Robert Winek. Tuż przed przerwą ?młodszych? na prowadzenie wyprowadził ponownie Maksym Piorun, wykorzystując rzut karny. Na 3:1 trafił Marcin Makaruk. Po zmianie stron do siatki tylko oldboje. Za sprawą goli Jacka Tracza i drugiej bramki Roberta Winka był remis 3:3. Na cztery minuty przed końcem decydującą bramkę strzelił Dariusz Ekiert.

Skład drużyny oldbojów: Krzysztof Zawadka, Tomasz Biernacki, Dariusz Ekiert, Antoni Frąckiewicz, Jacek Nowicki, Konrad Piotrowski, Cezary Wągrodzki, Tomasz Papiernik, Robert Winek, Jacek Tracz, Piotr Maszkiewicz.

Skład drużyny seniorów: Maksym Piorun, Marcin Makaruk, Sebastian Papiernik, Łukasz Zając, Karol Zawadka, Kamil Zawadka, Robert Kwiatkowski, Robert Baczewski, Dawid Zawadka, Filip Kondej, Piotr Piorun.

Krótszą tradycje ma noworoczny bieg stowarzyszenia Truchtacz.pl. Kilka minut po raz 12. na 10-kilometrową trasę garwolińskiego biegu ?Avon kontra przemoc? wybiegło kilkanaście osób, wśród nich byli także pasjonaci biegania spoza klubu.