Zdrowie Garwolin w 1/16 Pucharu Polski

Opublikowano: 08 styczeń 2019, 11:38 Kategoria Sport
zdrowiefutsalazs uw

Pewnym zwycięstwem 8:1 z wyżej notowanym rywalem Zdrowie Garwolin awansowało do 1/16 Pucharu Polski w Futsalu. Podopieczni Karola Kopcia pokonali I-ligowy zespół AZS Uniwersytet Warszawski.

W niedzielę do Garwolina przyjechał I-ligowy AZS, który dzień wcześniej wywalczył tytuł Akademickiego Mistrza Warszawy. Stołeczna drużyna wysoko przegrała w hali CSiK. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:1. Wynik otworzył w piątej minucie Sebastian Papiernik, a dwa trafienia dorzucił Rafał Głąbicki.

Po zmianie stron nadal Zdrowie kontrolowało boiskowe poczynania. Na listę strzelców wpisali się jeszcze: dwukrotnie Michał Zalewski oraz Mateusz Zieliński, Paweł Pyra, Marcin Makulec.

W ocenie trener Karol Kopcia najlepszym zawodnikiem spotkania był Michał Zalewski. Niestety kontuzji w trakcie meczu doznał Michał Zieliński, którego czeka prawdopodobnie dłuższa przerwa w grze.

Losowanie 1/16 Pucharu Polski odbędzie się 13 stycznia. Na tym etapie Zdrowie może trafić na zespół z Ekstraklasy.

Zdrowie Garwolin ? AZS UW 8:1 (3:1)
Bramki: Sebastian Papiernik 5`, Rafał Głąbicki 7`, 14`, Michał Zalewski 27`, 36`, Mateusz Zieliński 30`, Paweł Pyra 35`, Marcin Makulec 38`- Duarte Nuno Oliviera de Araujo 18`
Zdrowie: Fic, Gac, Głąbicki, Kopeć, Makulec, S. Papiernik, Pusek, Pyra, Wardak, M. Zalewski, Mateusz Zieliński, Michał Zieliński.