OSP Unin wygrywa pierwsze takie mistrzostwa w powiecie

Opublikowano: 13 styczeń 2019, 20:49 Kategoria Sport
ospgórznofutsalstraż pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna w Uninie wygrała I Mistrzostwa Powiatu Garwolińskiego Strażaków OSP w piłce nożnej. W Górznie na starcie nowych rozgrywek stanęło 11 zespołów. Za tydzień zmagania w siatkówkę.

Całodniowa rywalizacja toczyła się dzisiaj w hali sportowej w Górznie. W ostatniej chwili z udziału w czempionacie zrezygnowała OSP Lipówki. Na parkiecie nie były reprezentowane tylko trzy gminy powiatu garwolińskiego. 11 zespołów najpierw zmierzyło się w trzech grupach eliminacyjnych, których zwycięzcy utworzyli grupę finałową.

W decydującej fazie OSP Łaskarzew pokonało 1:0 OSP Trojanów, a OSP Unin wygrał z kolegami Trojanowa 3:0. O mistrzostwie decydowało ostatnie spotkanie, w którym długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W 8. minucie (mecz trwał 12 minut) prowadzenia strażakom z gminy Górzno dał Dawid Przybysz. Mimo starań, łaskarzewskim druhom nie udało się strzelić gola. Zawodnicy z Unina sukces przypieczętowali trafieniem Stanisława Brycha na 20 sekund przed końcową syreną.

Oprócz pucharów dla trzech najlepszych zespołów, organizatorzy – Zarząd Powiatowy Związku OSP RP i Starosta Powiatu Garwolińskiego – przyznali statuetki najlepszym zawodnikom. Oba wyróżnienia trafiły do strażaków z Unina. Koronę króla strzelców, z sześcioma trafieniami na koncie, zdobył Dawid Przybysz, a najlepszym bramkarzem wybrano Piotra Mikulskiego.

Skład OSP Unin: Piotr Mikulski, Dawid Przybysz, Dominik Brych, Stanisław Brych, Michał Michalczyk, Jakub Rodak, Leszek Parzyszek, Tomasz Gazda, Marcin Szarek, Krzysztof Mikulski.

Gratulacje organizatorom i zawodnikom złożyli dzisiaj m.in. poseł Grzegorz Woźniak, prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP Waldemar Sabak z zastępcą Jerzym Jaroniem oraz sekretarzem Albiną Łubian i Jerzym Jaroniem, starosta powiatu Mirosław Walicki.

Za tydzień hala w Górznie będzie ponownie gościć strażaków, którzy tym razem rywalizować będą w siatkówkę.

Ostateczna kolejność

 1. OSP Unin
 2. OSP Łaskarzew
 3. OSP Trojanów
 4. OSP Sokół
 5. OSP Trzcianka
 6. OSP Melanów
 7. OSP Garwolin
 8. OSP Rębków
 9. OSP Przykory
 10. PSP Garwolin
 11. OSP Głosków

Łukasz Korycki

 

Komentarze  

+1 #2 brawoz 2019-01-15 13:06
Brawo!!
Cytować
-7 #1 PISlandiastudio2 2019-01-15 09:55
Prawdziwi patrioci, wyznawcy pislamu, przenieśli turniej strażaków z 20 czy 27 stycznia (pierwsza data), na 13 stycznia, tak by nie mogli pomóc w WOŚP. Warto o tym pamiętać przy urnach wyborczych.
Tak czy inaczej brawa dla zwycięzców i pokonanych.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież