OSP Unin wygrywa pierwsze takie mistrzostwa w powiecie

Opublikowano: 13 styczeń 2019, 20:49 Kategoria Sport
ospgórznofutsalstraż pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna w Uninie wygrała I Mistrzostwa Powiatu Garwolińskiego Strażaków OSP w piłce nożnej. W Górznie na starcie nowych rozgrywek stanęło 11 zespołów. Za tydzień zmagania w siatkówkę.

Całodniowa rywalizacja toczyła się dzisiaj w hali sportowej w Górznie. W ostatniej chwili z udziału w czempionacie zrezygnowała OSP Lipówki. Na parkiecie nie były reprezentowane tylko trzy gminy powiatu garwolińskiego. 11 zespołów najpierw zmierzyło się w trzech grupach eliminacyjnych, których zwycięzcy utworzyli grupę finałową.

W decydującej fazie OSP Łaskarzew pokonało 1:0 OSP Trojanów, a OSP Unin wygrał z kolegami Trojanowa 3:0. O mistrzostwie decydowało ostatnie spotkanie, w którym długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W 8. minucie (mecz trwał 12 minut) prowadzenia strażakom z gminy Górzno dał Dawid Przybysz. Mimo starań, łaskarzewskim druhom nie udało się strzelić gola. Zawodnicy z Unina sukces przypieczętowali trafieniem Stanisława Brycha na 20 sekund przed końcową syreną.

Oprócz pucharów dla trzech najlepszych zespołów, organizatorzy ? Zarząd Powiatowy Związku OSP RP i Starosta Powiatu Garwolińskiego ? przyznali statuetki najlepszym zawodnikom. Oba wyróżnienia trafiły do strażaków z Unina. Koronę króla strzelców, z sześcioma trafieniami na koncie, zdobył Dawid Przybysz, a najlepszym bramkarzem wybrano Piotra Mikulskiego.

Skład OSP Unin: Piotr Mikulski, Dawid Przybysz, Dominik Brych, Stanisław Brych, Michał Michalczyk, Jakub Rodak, Leszek Parzyszek, Tomasz Gazda, Marcin Szarek, Krzysztof Mikulski.

Gratulacje organizatorom i zawodnikom złożyli dzisiaj m.in. poseł Grzegorz Woźniak, prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP Waldemar Sabak z zastępcą Jerzym Jaroniem oraz sekretarzem Albiną Łubian i Jerzym Jaroniem, starosta powiatu Mirosław Walicki.

Za tydzień hala w Górznie będzie ponownie gościć strażaków, którzy tym razem rywalizować będą w siatkówkę.