Biegacze Wilgi błysnęli w Warszawie

Opublikowano: 21 styczeń 2019, 08:30 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Dzielnica Bielany była organizatorem Ogólnopolskich Bieg ów Ulicznych pn. XXXVI Bieg  Chomiczówki i XIV Bieg o Puchar Bielan. Bieg Chomiczówki rozgrywany był na dystansie 15 kilometrów i tu już po raz trzeci z rzędu  ze zwycięstwa w kategorii mężczyzn, cieszył się Robert Głowala.

Biegacz Wilgi Garwolin zwyciężył z czasem  46 minut i 26 sekund i  po emocjonującym finiszu wyprzedził o  2 sekundy drugiego na mecie Andreja  Starzińskiego  z Ukrainy.  W kategorii kobiet wystartowała praktycznie cała krajowa czołówka i kilka reprezentantek Ukrainy. Nasza reprezentantka ? Emilia Mazek - zajęła w tym biegu wysokie VIII miejsce ? a czasem 57 minut i 11 sekund, ustanowiła nieoficjalny rekord powiatu (na tym dystansie nie notuje się rekordów).

Łącznie wystartowało ponad 2 tysiące uczestników.  W biegu na 5 km  o Puchar Bielan, wziął udział nasz młodzieżowiec ? Mateusz Kondej, który zameldował się na mecie na II miejscu (czas 15,04?), uległ tylko znanemu biegaczowi ? Arkadiuszowi Gardzielewskiemu.