Pracowity weekend Delfina

Opublikowano: 27 styczeń 2019, 20:02 Kategoria Sport
delfin garwolinpływanie

W Ciechanowie odbyły się II Mistrzostwa Mazowsza pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów. W zawodach udział wzięło 14 zawodników UKS Delfin Garwolin, którzy łącznie zdobyli 11 medali (złoty, 4 srebrne i 6 brązowych).

Najcenniejszy krążek wywalczyła Maja Skupińska w rywalizacji na 400m stylem zmiennym. Srebrne medale zdobyli: Alicja Więckowska (200m grzbiet), Jakub Sitnik (200m grzbiet), Emilia Frąckiewicz (400m zmienny) i Bartłomiej Lakus (400m zmienny).

Z brązowymi medalami z Ciechanowa wrócili: Maria Małaj (100m grzbiet), Emilia Frąckiewicz (200m klasyk), Jagoda Jonak (400m zmienny i 100m klasyk), Joanna Maciąg (100m motyl) oraz Stanisław Siwek (400m dowolny).

Na sam koniec zawodów zostały jeszcze rozegrane sztafety 4x100m stylem zmiennym, w rywalizacji której żeńska sztafeta Delfina wywalczyła srebrne medale. Skład sztafety: Alicja Więckowska, Jagoda Jonak, Emilia Frąckiewicz oraz Joanna Maciąg.

Dzień później tj. 20 stycznia w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się II Runda VII Mityngu Pływackiego, w którym oprócz gospodarzy i zawodników UKS Delfin Garwolin udział wzięli pływacy z Mińska Mazowieckiego i Sokołowa Podlaskiego. W tych zawodach wzięło udział 53 zawodników Delfina, którzy łącznie zdobyli 22 medale (7 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych ).

Złote medale zdobyli: Emilia Frąckiewicz (50m motyl i 100m zmienny), Olivia Jędrzejewska (50m motyl), Alicja Więckowska (100m grzbiet i 100m dowolny), Jagoda Jonak (50m klasyk) oraz Barbara Siwek (50m dowolny).

Srebrne medale wywalczyli: Agata Sikora (25 grzbiet i 25m klasyk), Dominik Trzciałkowski (50m klasyk), Olivia Jędrzejewska (100m dowolny), Maciej Gontarz (100 m dowolny) i Jagoda Jonak (100m zmienny). Brązowi medaliści to: Maja Skupińska (50m motyl), Jakub Sitnik (50m motyl i 100m grzbiet), Karolina Szczerba (50m grzbiet), Miłosz Kaczorowski (50m grzbiet i 100m dowolny), Filip Poszytek (50m dowolny), Joanna Maciąg (100m zmienny) i Stanisław Siwek (100m zmienny).

Tradycyjnie już na koniec zawodów zostały rozegrane sztafety 6x50m dowolnym. Najpierw żeńska sztafeta w składzie: Agata Sikora, Barbara Siwek, Olivia Jędrzejewska, Jagoda Jonak, Alicja Więckowska i Emilia Frąckiewicz wywalczyła I miejsce. Zaraz po dziewczętach startowali chłopcy, którzy w składzie: Wiktor Bogucki, Filip Poszytek, Miłosz Kaczorowski, Maciej Gontarz, Stanisław Siwek i Jakub Sitnik wywalczyli III miejsce.