Zimowe medale młodzieży Wilgi

Opublikowano: 26 luty 2019, 08:21 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W sobotę 24 lutego odbyły się we Wiązownej Ogólnopolskie Biegi ?39-Półmaraton i Piątka Wiązowska?. W ramach zawodów odbyły się też bardzo licznie obsadzone biegi młodzieżowe, w których wzięli udział młodzi biegacze Wilgi Garwolin.

Warto dodać, że na tę imprezę przyjechali również uczniowie ze szkoły sportowej z Białorusi.  Złoty medal w tzw. ?małym półmaratonie? ? dystans 1500 m ? zdobył w dużą przewagą Daniel Sierański, (Jacek Febert był szósty, a  Stanisław Szałas siódmy).

Natomiast w kategorii dziewcząt srebrny medal  na tym dystansie wywalczyła Aleksandra Borkowska, która  po bardzo zaciętym finiszu wyprzedziła na mecie swoją klubową koleżankę, Agatę Szaniawską. Medaliści zostali nagrodzeni przez organizatorów medalami, dyplomami oraz  cennymi nagrodami rzeczowymi.

Dobrze wypadli również pozostali  biegacze Wilgi. Piąte miejsca  w ?małym ćwierćmaratonie? zdobyły siostry Agata (600 m) i Alicja (1000 m) - Świesiulskie. Najmłodszy w ekipie ? 9-letni Bartek Głowala, w gronie ponad 100 biegaczy, sklasyfikowany został na szóstym miejscu.