Żelechowianki ze złotem mistrzostw powiatu

Opublikowano: 21 marzec 2019, 07:16 Kategoria Sport
siatkówkażelechówuninmiastków kościelnygończyce

Uczennice Szkoły Podstawowej w Żelechowie zdobyły Mistrzostwo Powiatu w Piłce Siatkowej.

W tegorocznej edycji Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt udział wzięło dziewięć zespołów. Zostały one przydzielone do dwóch grup. W grupie A znalazły się SP Unin, SP2 Łaskarzew, SP Górzno i SP Miastków Kościelny. W grupie B zagrały SP Gończyce, SP Wilkowyja, SP Żelechów, SP Pilawa i SP Ruda Talubska. Z każdej grupy do rundy finałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny. Z grupy A były to Unin oraz Miastków, z grupy B Żelechów i Gończyce.

Finał rozgrywek tradycyjnie organizował ubiegłoroczny zwycięzca rozgrywek. Runda finałowa odbyła się zatem 18 marca w Uninie. W pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą zawodniczki z Unina i Gończyc a więc ubiegłoroczne mistrzynie i wicemistrzynie powiatu. Obronną ręką z tej rywalizacji wyszły gospodynie pokonując swoje koleżanki z Gończyc wynikiem 2:0. W drugim meczu zawodniczki z Żelechowa podejmowały drużynę z Miastkowa. Wynik 2:0 dla żelechowianek.

Mecz o trzecie miejsce dostarczył wielu emocji. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gończycach potrzebowała tie-breaka by pokonać  swoje rywalki. Gończyce : Miastków 2:1.

Finałowa rywalizacja pomiędzy zawodniczkami  z Unina i Żelechowa zapowiadała się bardzo ciekawie i nie zawiodła oczekiwań. Mecz stał na wysokim poziomie sportowym. Obie drużyny były bardzo zdeterminowane, żeby szalę zwycięstwa przechylić na swoją stronę. Lepsze w tej rywalizacji okazały się reprezentantki Szkoły Podstawowej w Żelechowie, zwyciężając wynikiem 2:0 i to one będą reprezentować powiat garwoliński w etapie regionalnym.

Ostateczna kolejność

  1. SP Żelechów - op. Łukasz Bogusz
  2. PSP Unin – op. Mirosław Mętrak
  3. ZSP Gończyce – op. Ireneusz Kalbarczyk
  4. PSP Miastków Kościelny – op. Daniel Król

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież