Porażka Wilgi, okazałe zwycięstwo Orła na inaugurację wiosny

Opublikowano: 25 marzec 2019, 14:17 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

Jedna bramka zdecydowała o losach meczu Pilica Białobrzegi ? Wilga Garwolin. Goście bez punktu. Za jesienną porażkę 0:4 Radomiakowi II Radom zrewanżował się Orzeł Unin, który rozgromił rywala 5:1. W obu zespołach z powiatu garwolińskiego IV-ligowe debiuty zaliczyli nowi trenerzy.

Mecz w Białobrzegach w pierwszej połowie odbywał się pod dyktando gospodarzy. Zawodnicy Pilicy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale na posterunku był Axel Gandarela. Przez większość czasu gra odbywała się w środkowej części pola. Goście nie zagrozili poważnie bramce miejscowych.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie. W 58. minucie Rafał Białecki wyskoczył najwyżej na 10. metrze przy rzucie rożnym i głową skierował piłkę do siatki. Po stracie gola GKS zaczął śmielej poczynać sobie w ofensywie. Futbolówka wpadła nawet do siatki, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji przekroczenia linii końcowej przez podającego. Wiele kontrowersji wzbudziła akcja z 81. minuty, kiedy prawą stroną przedzierał się Sebastian Papiernik. Skrzydłowy padł w polu karnym, ale arbiter nie zareagował.

- Przed meczem była wielka niewiadoma, bo nie wiedziałem jak chłopaki zareagują w meczu o stawce, grając z presją wyniku. Jestem zadowolony z postawy zespołu. Wiele założeń zostało zrealizowanych. Są oczywiście elementy do poprawy ? skomentował swój ligowy debiut Damian Milewski.

Orzeł na piątkę

Rewanż za jesienną porażkę 0:4 w Radomiu wziął Orzeł. Do przerwy pojedynku z Radomiakiem II gospodarze prowadzili 1:0 (gol Dariusza Osicy), choć wynik powinien być znacznie wyższy. Na dodatek Bartłomiej Sitarek nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz gości wyczuł intencje strzelającego.

W drugich 45 minutach Orzeł zagrał skuteczniej. Już trzy minuty po wznowieniu wynik podwyższył Krystian Parzyszek, który niespełna 10 minuty później skompletował dublet. W 68. minucie było już 4:0 po trafieniu Mariusza Dróżdża. Na 11 minut przed końcem bramkę strzelił Kamil Michalczyk. Honorowe trafienie dla gości, w 85. minucie, zaliczył Hubert Biełogłowicz.

- Po przerwie zagraliśmy bardziej skoncentrowani i przede wszystkim byliśmy wreszcie skuteczni. Oczywiście nie ma co popadać w huraoptymizm, ale to ważna wygrana dla tego zespołu ? ocenił nowy trener Orła Marcin Wrzosek.

W następnej kolejce Wilga podejmie u siebie KS Raszyn (jesienią 1:2), a Orzeł Unin pojedzie do ostatniej w tabeli Perły Złotokłos, z która wygrał w sierpniu 6:0.

Pilica Białobrzegi ? Wilga Garwolin 1:0 (0:0)
Bramka: Rafał Białecki 58`
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Kozikowski, Talar, Alot (59` D. Papiernik), Kowalski (69` Świder), Kamil Zawadka, Paszkowski, Migas (75` A. Zalewski), S. Papiernik.
Orzeł Unin ? Radomiak II Radom 5:1 (1:0)
Bramki: Dariusz Osica 28`, Krystian Parzyszek 48, 57`, Mariusz Dróżdż 68`, Kamil Michalczyk 79`- Hubert Biełogłowicz 85`
Orzeł: Seroczyński, Gora, Korgul, B. Szczęśniak, D. Szczęśniak (77` M. Matysiak), Sitarek (80` P. Wielgosz), D. Matysiak, Dróżdż, Michalczyk, Osica (58` M. Zalewski), Parzyszek (70` Piesio).