Historyczny sukces siatkarzy SP nr 2

Opublikowano: 11 kwiecień 2019, 12:34 Kategoria Sport
siatkówkadwójka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Podopieczni Edmunda Kopyścia, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie, zdobyli wicemistrzostwo regionu w siatkówce chłopców. To pierwszy medal na tym szczeblu w siatkarskiej historii szkoły.

Turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Gimnazjady Międzypowiatowej odbył się w siedleckiej hali OSiR.  Na parkiecie miejscowego KPS zmierzyło się czterech mistrzów powiatów, wyłonionych w turniejach półfinałowych.

W pierwszym półfinale gospodarze ze SP 1 Siedlce pokonali SP Dobre 2:0, w drugim SP 2 Garwolin wygrała z SP Kałuszyn 2:0 (14, 9). Brązowe medale zdobyli uczniowie z Kałuszyna po zwycięstwie 2:0 z rówieśnikami z Dobrego. W wielkim finale gospodarze, mający w składzie ligowych kadetów KPS, pokonali po walce zawodników z Garwolina 2:0 (22, 17).

- Dziękuję całej drużynie ?Dwójki? za srebrny medal w regionie oraz poziomu gry jaki pokazali. W historii szkoły to pierwszy medal w siatkarskich szóstkach na tym szczeblu ? komentuje trener Edmund Kopyść.

Skład srebrnych medalistów: Jakub Majewski, Filip Przybysz, Kacper Kędziorek, Jakub Grzechnik, Jan Afrykański, Jakub Ptasiński oraz Kamil Kałaska, Piotr Michalik, Oskar Kachniarz, Bartek Kachniarz, Eryk Cacko, Mateusz Szarek.