Bez punktów po wyjazdach w IV lidze

Opublikowano: 23 kwiecień 2019, 20:31 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

Oba zespoły z powiatu garwolińskiego przegrały kolejne mecze wyjazdowe. Wilga Garwolin uległa Mazurowi Karczew 1:2, a Orzeł Unin został rozgromiony przez KS Raszyn 1:5.

W pierwszej połowie meczu w Karczewie działo się niewiele. Wilga wyszła na prowadzenie w 32. minucie, kiedy Kacper Kozikowski wykończył oskrzydlającą akcję zespołu. Przed przerwą gospodarze powinni wyrównać stan rywalizacji, ale zawodnik Mazura przestrzelił w wybornej sytuacji. Warto zaznaczyć, że już w 7. minucie, z powodu kontuzji, boisko opuścił Kacper Kowalski.

Po zmianie stron miejscowi szybko wyrównali. Sędzia w 50. minucie odgwizdał rzut karny za zagranie ręką Karola Zawadki. Jedenastkę wykorzystał Marcin Reszka. Niedługo po utracie bramki, Wilga powinna wrócić na prowadzenie, ale w kontrze przestrzelił Kamil Zawadka. Gospodarze w 71. minucie zdobyli drugiego gola. W końcówce przed wyższą porażką przyjezdnych uratował bramkarz Axel Gandarela.

Wysokie porażki doznał Orzeł Unin. W Raszynie drużyna z gminy Górzno przegrała z miejscowym KS 1:5. Już po 10 minutach Orzeł przegrywał 0:2. Na pięć minut przed końcem goście stracili trzecią bramkę, a na domiar złego czerwoną kartkę zobaczył Kamil Michalczyk. Mimo gry w osłabieniu miejscowi długo nie potrafili zdobyć kolejnych bramek. Gole numer 4 i 5 padły w ostatnich minutach gry.

Kolejne mecze oba zespoły z powiatu rozegrają w sobotę. O godz. 11 Orzeł zagra z Oskarem Przysucha. Dwie i pół godziny później w Garwolinie rozpocznie się mecz Wilgi z Mszczonowianką Mszczonów.

Mazur Karczew - Wilga Garwolin 2:1 (0:1)
Bramka dla Wilgi: Kacper Kozikowski 32`
KS Raszyn ? Orzeł Unin 5:1 (3:0)
Bramka dla Orła: Krystian Parzyszek 70`
Orzeł: Łuczak, Piesio, D. Szczęśniak, Korgul (72 Brych`),  B. Szczęśniak, Dróżdż (90` P. Wielgosz), Osica, Sitarek (90` Górski), Michalczyk, Zalewski (46` D. Matysiak), Parzyszek.