Siatkarki z Żelechowa brązowymi medalistkami w regionie

Opublikowano: 27 kwiecień 2019, 07:31 Kategoria Sport
żelechówsiatkówka

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się finał Międzypowiatowych  Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Awansowały do niego cztery najlepsze drużyny regionu siedleckiego: SP 1 Węgrów, SP 1 Mińsk Mazowiecki, SP Seroczyn i SP Żelechów.

Pierwszy mecz to starcie siatkarek z Żelechowa i Mińska Mazowieckiego. Pierwszy set to wyraźna dominacja gospodyń i łatwe zwycięstwo. W drugim Żelechowianki otrząsnęły się i postawiły wyraźny opór swoim rywalkom. Dzięki dobrej postawie w zagrywce utrzymywały przewagę przez większość seta. Zimnej krwi nie wystarczyło jednak na całą partię meczu. Zawodniczki SP 1 Mińsk Mazowiecki w końcówce seta doprowadziły do wyrównania a potem wypracowały przewagę, która pozwoliła na wygranie tej partii i całego meczu wynikiem 2:0.

W drugim meczu półfinałowym zmierzyły się ze sobą zawodniczki SP 1 Węgrów i SP Seroczyn. Tu od początku dało się zauważyć dominację Węgrowianek i to w każdym elemencie. Szybka wygrana 2:0 i Węgrów już mógł szykować się do meczu o złoto.

Przegrani w meczach półfinałowych zagrali o miejsce trzecie. W tym spotkaniu Żelechowianki potrzebowały tylko dwóch setów żeby rozprawić się ze swoimi koleżankami z Seroczyna. Wygrały i mogły cieszyć się z brązowych medali.

Mecz finałowy był bardzo zacięty. Pierwszy set dla Mińska, drugi dla Węgrowa. W tie-breaku więc ej zimnej krwi zachowały Węgrowianki i to one będą reprezentować region siedlecki podczas Mistrzostw Mazowsza w Międzyborowie.

SP Żelechów -zdjęcie grupowe: -  górny szereg od lewej: Klaudia Figielska, Natalia Kostyra, Alicja Stępniak, Elżbieta Rosłaniec, Katarzyna Duda, Łukasz Bogusz.

Dolny szereg od lewej: Laura Carroll, Weronika Pietryka, Emilia Krawczyk, Aleksandra Tuszyńska.

- W sierpniu gdy zaczynaliśmy przygotowania do rozpoczynającego się sezonu założyliśmy sobie dwa główne cele: pierwszy to złoto w powiecie, drugi to medal na regionie. Nie było to łatwe zadanie bo zarówno na szczeblu powiatowym jak i regionalnym musieliśmy rywalizować z o rok starszymi od nas dziewczynami. Bardzo się cieszę, że mimo tego, oba te cele udało nam się zrealizować ? komentuje trener żelechowianek Łukasz Bogusz.