Solidarne porażki w IV lidze. Wilga w strefie spadkowej

Opublikowano: 28 kwiecień 2019, 17:59 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł uninoskar przysuchamszczonowianka mszczonów

0:5 Orła Unin i 0:3 Wilgi Garwolin. To bilans meczów 22. kolejki IV ligi w wykonaniu drużyn z powiatu garwolińskiego.

W sobotnie przedpołudnie w Uninie Orzeł podejmował Oskara Przysucha. Goście z czołówki tabeli długo nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie Patryka Seroczyńskiego. W 22. minucie błąd Tomasza Gory mógł wykorzystać Tomasz Janiszewski, ale trafił w bramkarza gospodarzy.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 34. minucie gry, kiedy Jakub Sapieja zagrał prostopadle do wbiegającego w pole karne Cezarego Kubryna. Siedem minut później było 0:2, po szybkiej kontrze Oskara, wykończonej przez Michała Brojka.

Orzeł mógł szybko po zmianie stron strzelić gola kontaktowego. W polu karnym faulowany był Krystian Parzyszek, ale poszkodowany nie zdołał strzelić gola z 11. metra. Na 20 minut przed końcem trzecie trafienie dla przyjezdnych zaliczył Damian Kołtunowicz. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców cztery minut później. Wynik meczu ustalił w 81. minucie Piotr Nowosielski.

Wilga coraz niżej

Kilkadziesiąt minut po zakończeniu meczu w Uninie, w Garwolinie Wilga rozpoczęła starcie z Mszczonowianką Mszczonów. Już po 20 minutach było 0:2. Goście pierwszą bramkę strzelili po prostopadłym zagraniu w pole karne już w 6. minucie gry. Drugie trafienie to efekt podbramkowego zamieszania. Po zmianie stron Mszczonowianka podwyższyła wynik spotkania. W kolejnych akcjach GKS grał odważnie i trzykrotnie domagał się odgwizdania rzutu karnego u sędziego. Bezskutecznie.

Porażka Wilgi oznacza spadek na 13. miejsce w tabeli IV ligi, które aktualnie oznacza spadek do okręgówki. Zespół z Garwolina dołączył do Orła. W następnej serii spotkań GKS zagra na wyjeździe z MKS Piaseczno. Orzeł pojedzie na mecz do Jazgarzewa.

- Pracujemy na treningach, aby takich głupich bramek, jak dwie pierwsze, nie tracić. Mamy co chwilę przegrupowaną linie obrony, bo wypadają kolejni zawodnicy przez kartki i kontuzje - skomentował trener Wilgi Damian Milewski. ? Po meczu podszedł do mnie trener drużyny przeciwnej i powiedział, że sędziowanie dzisiaj to był skandal. Tak też uważam. Według mnie sędzia nie podyktował nam trzech ewidentnych karnych ? dodał.

Orzeł Unin ? Oskar Przysucha 0:5 (0:2)
Bramki: 34` Cezary Kubryn, 40` Michał Bojek, 71`, 75` Damian Kołtunowicz, 81` Piotr Nowosielski
Orzeł: Seroczyński, Korgul, D. Szczęśniak, D. Matysiak, Sitarek, Piesio, Gora, B. Szęśniak, Dróżdż, Osica, Parzyszek.
Wilga Garwolin - Mszczonowianka Mszczonów 0:3 (0:2)
Bramki: Damian Pociech 6', Piotr Cudny 20', Mateusz Białek 59'
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Kozikowski, Kwiatkowski, Pyra (66' Alot), Migas (46' Świder), Rękawek, Paszkowski (62' Jóźwicki), S. Papiernik, Talar, Kamil Zawadka.