Beko Open Water po raz pierwszy na Mamucie [wideo]

Opublikowano: 01 czerwiec 2019, 21:54 Kategoria Sport
pływaniemamutgmina garwolinopen waterwola rębkowska

Ponad 100 zawodników wzięło udział w zawodach BEKO Open Water, które po raz pierwszy odbyły się w Parku Wodnym Mamut w Woli Rębkowskiej. Pod Garwolinem wystartował były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Impreza, która była jednocześnie mistrzostwami Warszawy, po pięciu latach została przeniesiona z Jeziorka Czerniakowskiego. – Nikt nie był zainteresowany, żeby tę imprezę robić w stolicy. Władze dzielnicy wymagały wręcz od nas opłat za przeprowadzenie tych zawodów. Tu spotkaliśmy się z bardzo dobry przyjęciem i myślę, że widzimy się tutaj nie po raz ostatni – powiedział w rozmowie z nami Andrzej Skorykow, prezes Warsaw Masters Team, największego w Polsce stowarzyszenia dla dorosłych pływaków. Jak dodaje główny organizator, niewątpliwym atutem Mamuta jest bardzo czysta woda.

Dzisiaj ponad 100 zawodników zmagało się z różnymi dystansami od 750, przez 1500, po 3000 m. Konkurencje rozgrywano w ramach Grand Prix Polski Open Water i Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w kategorii masters. W pierwszy cyklu triumfował Jan Urbaniak (MUKP Warszawianka), który 3000 metrów przepłynął w 35 minut i 44 sekundy. W gronie startujących na dystansie 1500 metrów był były premier Kazimierz Marcinkiewicz, który był 23. z czasem 31:56.

Ciekawą konkurencją było  Beko Pralka Challenge. Każda z czterech 300-metrowych serii miała określony limit czasowy. Najlepsi z Woli Rębkowskiej wyjechali z... pralką. Byli to Hanna Bakuniak (MKP Szczecin) oraz Jan Urbaniak (MUKP Warszawianka).

W gronie gości imprezy byli dzisiaj m.in. poseł Grzegorz Woźniak i wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Komplet wyników zawodów.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież