Zwycięstwa, medale i rekordy

Opublikowano: 10 czerwiec 2019, 07:38 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W Gdańsku, przy znakomitej obsadzie najlepszych polskich zawodników, odbył się na stadionie AWF w Oliwie, 47. Lekkoatletyczny Memoriał Żylewicza. Doskonale wypadli w nich dwaj reprezentanci Wilgi Garwolin, Robert Głowala i Mateusz Kondej.

Robert wystartował w biegu na dystansie 3000 m i nie dał szans swoim przeciwnikom i z dużą przewagą zwyciężył w czasie 8.14.54s. Nasz młodzieżowiec Mateusz Kondej, wziął udział w biegu na dystansie 1500 m i po bardzo emocjonującym finiszu zajął II miejsce, w czasie nowego rekordu powiatu ? 3.49.22s. Zawodnik Wilgi nie był jednak w pełni zadowolony, gdyż zabrakło mu zaledwie 22 setnych sekundy do wykonania normy na I klasę sportową.

Uczniowski Klub Sportowy ?Filipides? Teresin, był organizatorem Lekkoatletycznych Mistrzostw Mazowsza w kategorii dzieci U-12  i dzieci starszych ? U-14, w których wystartowali najmłodsi podopieczni trenera Stanisława Buszty.  Brązowy medal w kat. U-12 zdobył 10-letni Bartosz Głowala ? SP w Rudzie Talubskiej, który rzucił piłeczką palantową na odległość 38 metrów. Warto zaznaczyć, że Bartek był o rok młodszy od swoich rywali i za rok będzie zapewne w lepszej sytuacji. Bardzo nielubiane przez sportowców IV miejsca, wywalczyły siostry, Agata i Alicja Świesiulskie ze SP w Głoskowie. Agata w kat. U-12 skoczyła w dal 3.77 ? nowy rekord życiowy, a Alicja ? U-14 uzyskała w skoku w dal ze strefy doskonały wynik 4.54m /rek. życiowy/ który w ub. roku dałby jej złoty medal.

W bardzo dobrej dyspozycji znajduje się nasza rekordzistka w biegach długich, Emilia Mazek.  W dniu 6 czerwca wystartowała na bieżni stadionu warszawskiego ?Orła? w II biegu, cyklu ?Warsaw Track Cup?. Najpierw zajęła  II miejsce na  1500m w czasie 4.56.22s /rek. życiowy/, a w pół godziny później zmierzyła się z nietypowym, jak na nią dystansem ? 800m i tu zwyciężyła zdecydowanie wynikiem 2.25.63s /rek. życ/. Organizatorem całego cyklu jest znany biegacz ? Mariusz Giżyński.

Trzy dni później na stadionie AWF w Warszawie, odbyły się z udziałem ponad 500 startujących, Amatorskie Mistrzostwa Polski  w biegu na 1 milę /1609,34m/, w których Emilka zajęła bardzo wysokie IV m. - Wynik zawodniczki Wilgi ? 5minut i 13 sekund jest najlepszym wynikiem w naszym powiecie, gdyż był to pierwszy bieg w kategorii kobiet i dopiero kolejny będzie oficjalnym rekordem - uzupełnia trener Buszta.