Drużyna to jest siła, już w sobotę Triatlon Dzieci i Młodzieży

Opublikowano: 12 czerwiec 2019, 08:08 Kategoria Sport
triatlonmamut

Z Michałem Łubianem, jednym z organizatorów I Triatlonu Dzieci i Młodzieży, rozmawia Łukasz Korycki. Wyjątkowa w skali kraju impreza już 15 czerwca od godz. 10 w Parku Wodnym Mamut!

Skąd pomysł na triatlon dzieci i młodzieży?

To bardzo fajny sport. Na pewno nie nudny. Jak człowiek ma już dość pływania, przesiada się na rower, a jak już nie ma siły kręcić pedałami, zostawia maszynę w strefie zmian i resztę trasy pokonuje na własnych nogach.

Dlaczego w Garwolinie?

A dlaczego nie? (śmiech) A poważnie - Garwolin to miasto wyjątkowo przyjazne triatlonistom. Mamy Triatlon Garwoliński, Duatlon Garwoliński, Kryterium Kolarskie w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej, Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej w Pływaniu na Wodach Otwartych. Teraz chcieliśmy zrobić coś dla młodszych adeptów tego sportu, aby również mogli poczuć tę adrenalinę.

Czy nie uważasz, że trzy dyscypliny po kolei, zwłaszcza przy takich temperaturach mogą być zbyt forsowne dla młodych zawodników?

Mam to na uwadze, dlatego w Triatlonie Dzieci i Młodzieży bierze udział trójosobowa drużyna. Każda osoba wchodząca w jej skład startuje w tylko jednej konkurencji bieg (1 km), jazda na rowerze(5 km) i pływanie (250 m).

Powiedziałeś „trójosobowa”...

Tak, celowo to podkreśliłem wężykiem, gdyż zgodnie z regulaminem w skład każdej drużyny musi wchodzić przynajmniej jedna dziewczyna.

A jak w drużynie będą trzy?

To zgodnie z regulaminem taka drużyna też wystartuje.

Ile drużyn pojawi się na starcie wg Ciebie?

I tu mamy problem. Jako fundacja Aqua Life i ogromnej pracy Zosi Meloyan, Kasi Błachnio, Andrzeja Kozłowskiego, Piotra Kapicy  oraz wszystkich innych zaangażowanych osób staraliśmy się przygotować  naprawdę fajne zawody, w formule unikalnej w skali kraju. Obawiamy się jednak, że z powodu zbiegu terminów zawodów pływackich w Górze Kalwarii Liczba zawodników może być zbliżona do liczby pucharów dla najlepszych drużyn.

Czyli co ma zrobić młody człowiek, który doczytał ten przydługi wywiad aż do tego miejsca?

Powinien niezwłocznie wejść na stronę http://www.fundacjaaqualife.pl/triathlon-dzieci-i-mlodziezy-2019/ kliknąć w panel zapisów, zapisać swoją drużynę i pojawić się o 10:00 w Parku Wodnym Mamut. Jeśli członkowie drużyny mają zamiar pojawić się bez rodzica, lub prawnego opiekuna to muszą w biurze zawodów dostarczyć podpisane oświadczenie, które można pobrać ze strony.

Na koniec jeszcze jedno pytanie, podczas rozmowy za każdym razem słowo triatlon wymawiasz i piszesz bez literki “h” w środku. Dlaczego?

Taka nazwa wydaje mi się bardziej zgodna z zasadami polskiej pisowni i mniej pretensjonalna. Triatlon jest wyrazem greckiego pochodzenia, a większość z nas startuje w maratonie, a nie w marathonie.

Komentarze  

0 #1 ZawodyGrzegorz 2019-06-14 11:53
Miał bym taką drużynę do wystawienia, ale koliguje to również z niedzielnym biegiem Avonu, na który wiele dzieci jest zapisane.
Triatlon to przecież nie tylko pływanie, a start w moim przypadku dziesięciolatka na 1km, czternasto - rower i dziewczynki w ramach limitu wiekowego, pływanie to za dużo żeby to zrobić dzień po dniu i być gotowym na 2 km po asfalcie. Mimo że są jednymi lepszych na mazowszu.
Może za rok trzeba przemyśleć termin. Poza tym moim zdaniem impreza ma dużą szansę stać się cykliczną.
Tata młodych atletów.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież