Ukrainiec wygrywa bieg w Garwolinie [wideo]

Opublikowano: 16 czerwiec 2019, 15:54 Kategoria Sport
bieg avongarwolin

Mykola Iukhymczuk wygrał X edycję biegu „Avon Kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Ukrainiec trasę 10 km pokonał w 30 minut i 51 sekund. Najlepszą kobietą została Caroline Jebet Korir (Benedek Team). Czwarty do mety przybiegł Łukasz Świesiulski, zwycięzca klasyfikacji powiatowej.

Od początku ton rywalizacji dzisiejszego biegu nadawał Mykola Iukhymczuk, który dobiegł do mety w czasie 30 minut i 51 sekund. Za Ukraińcem finiszował Hosea Kiplagat Tuei (Benedek-Team) z czasem 32:13 oraz Abderrahim Elasri (Astp) z wynikiem 32:20. - Pogoda była dzisiaj trudna do biegania, ale udało się wygrać. Prowadziłem od startu do mety. Startuję po raz pierwszy tutaj i bardzo podoba mi się organizacja biegu – przyznał na mecie zwycięzca.

Łukasz Świesiulski najlepszym Polakiem

Czwarty do mety przybiegł Łukasz Świesiulski (33:52), reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. – Cieszę się z tego wyniki. Ostatnio miałem miesiąc przerwy od biegania spowodowany kontuzją. Dzisiejsza nieobecność Roberta Głowali (start w Memoriale Kusocińskiego w Chorzowie przyp. red.) pozwoliła mi cieszyć się ze zwycięstwa w klasyfikacji powiatowej. Zadowolony jestem także z czasu, którego nie się nie spodziewałem – powiedział.

Najlepszą kobietą była 5. na mecie Caroline Jebet Korir (Benedek Team). Czas Kenijki to 35:09. Najszybszą mieszkanką powiatu garwolińskiego została ponownie Emilia Mazek z Wilgi Garwolin (38:12). – Dobrze mi się biegło. Mój czas to najlepszy rezultat w garwolińskim biegu – powiedziała podopieczna Stanisława Buszty, 5. w klasyfikacji kobiet.

W gronie 314 osób, które ukończyły bieg była m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska czy dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol.

Na trasie ponad 700 osób

Dystans 2 km biegu rodzinnego pokonało 409 osób. Najszybszy w biegu towarzyszącym był Mateusz Kondej (04:45 – rekord trasy) przed Adamem Makulcem z Wilgi Garwolin (05:23) i Maciejem Walaskiem z RTTL ZTE Radom (05:32).

Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Borkowska z Wilgi Garwolin (06:14) przed Natalią Przybysz (Wilga Garwolin) – 06:23 i Zuzią Zalewską z Garwolina.

Komplet wyników dostępny jest pod tym linkiem.

Łukasz Korycki

fot. łk/jd


Komentarze  

+9 #1 biegaczegarwolak 2019-06-16 22:44
Z wpisu wicestarosty wynika ,że starosta i poseł startowali w biegu. Zauważyłem,że udział tych panów ograniczał się raczej do pozowania do zdjęć, a strój nie dowodził ,że zamierzają uczestniczyć w biegu. Relacja z obchodów dowodzi,że można bez pieniędzy robić sobie reklamę i sprawiać wrażenie.że wszystko jest tak jak było przez wiele lat.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież