Kryterium Uliczne - wyścigi w GSAG

Opublikowano: 09 lipiec 2019, 10:15 Kategoria Sport
kryteriumhoryzont

Blisko 70 zawodników wzięło udział w IV Kryterium Ulicznym. Ścigali się nie tylko lokalni zawodnicy, ale także kolarze z sąsiednich powiatów.

Wyścigi zostały rozegrane w niedzielę na terenie Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej na pętli o długości 3 km. W kategorii rower dowolny dzieci miały do pokonania w zależności od wieku 1 lub 2 okrążenia, kobiety ? 3 okrążenia, a mężczyźni ? 5 okrążeń. W kategorii rower szosowy zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych musieli pokonać 10 okrążeń. Pogoda była wymagająca. Kolarzom jazdę utrudniał przede wszystkim silny wiatr. W zawodach wzięli udział nie tylko zawodnicy z powiatu garwolińskiego, ale także kolarze z Mińska Mazowieckiego, Łukowa, Otwocka, Ryk i Warszawy.

W wyścigach dla dzieci wzięło udział 16 osób. Na najwyższych stopniach podium w swoich kategoriach stanęli: Franio Michalik, Maria Jończyk, Fryderyk Węgrzyn i Karolina Kałaska. W kategorii rower dowolny ścigały się tylko dwie kobiety. Anna Janisiewicz okazała się lepsza od Izabeli Dukaczewskiej. Wśród panów w tej kategorii triumfował Piotr Mazur przed Ireneuszem Kowalskim (II miejsce) i Dominikiem Kryczką (III miejsce).

W kategorii rower szosowy na starcie ustawiło się 5 kobiet. Wyścig wygrała Kamila Przepieść. II miejsce zajęła Marta Janisiewicz, a trzecie ? Anna Janisiewicz.
Wśród juniorów najlepszy był Adrian Dobrowolski. Drugie miejsce wywalczył Jakub Bartkiewicz, a trzecie ? Fryderyk Węgrzyn. W kategorii M20 triumfował Kamil Zaręba, przed Hubertem Belkiewiczem (II miejsce) i Piotrem Mazurem (III miejsce). W kategorii M30 wygrał Radosław Prątka, który uzyskał najlepszy czas wśród wszystkich zawodników startujących w kategorii rower szosowy i mierzących się z 30-kilometrowym odcinkiem ? 46 minut 41 sekund. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Daniel Świerczewski, a trzecie ? Szczepan Narecki.

W kategorii M40 wygrał Rafał Sabak. Na drugim miejscu uplasował się Michał Łubian, a na trzecim ? Ireneusz Kowalski. W kategorii M50 zwyciężył Tomasz Janisiewicz, przed Brunonem Czabokiem ( II miejsce) i Arturem Chmielewskim (III miejsce), a w kategorii M60 najlepszy był Lechosław Michalak, przed Wiesławem Kamińskim (II miejsce) i Zbigniewem Bukowskim (III miejsce).

Organizatorem wydarzenia było Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie ?Horyzont?. Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Miasto Garwolin oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Honorowy patronat na imprezą objął poseł Grzegorza Woźniaka