Leopold Tukendorf wicemistrzem świata!

Opublikowano: 12 sierpień 2019, 10:49 Kategoria Sport
badmintonmks garwolin

Rewelacyjnie Leopold Tukendorf zakończył udział w Mistrzostwach Świata Seniorów w Badmintonie. W Katowicach reprezentant MKS Garwolin zdobył srebrny medal w grze deblowej kat. 75+.

W Spodku rywalizacja seniorów trwała ponad tydzień. W czempionacie wzięło udział 1500 zawodników z 56 krajów. Uczestnikami mistrzostw z MKS Garwolin byli Maria Brzeźnicka, Agnieszka Brojek, Krzysztof Walenda, Andrzej Dadas, Jerzy Rybicki, Przemysław Grześkowiak, Jerzy Stachowski, Leopold Tukendorf.

Ostatni z wymienionych odniósł największy sukces. W grze deblowej kategorii 75+ zawodnik MKS grał w parze z Pawłem Gaszem (UKS Unia Bieruń). Mazowiecko-ślaska para wygrała najpierw grupę eliminacyjną, odnosząc w niej dwie wygrane. W ćwierćfinale biało-czerwoni pokonali Niemców Matthiasa Kiefera i Wolframa Schatza 2:1 (15, -14, 11). Następnymi rywalami Polaków byli ponownie zachodni sąsiedzi. Po trwającym 42 minuty pojedynku duet Tukendorf/Gasz pokonał debel Hanrath/Oversberg 2:1 (17, -12, 17).  W niedzielnymi finale nasi ulegli niemieckim zawodnikom Gerdowi Pflugowi/Dietmarowi Unser 1:2 (13, -15, -14).

Srebrny medal Leopolda Tukendorfa to największy sukces w historii klubu. W trakcie mistrzostw Polacy zdobyli łącznie pięć medali.