W piątkę wygrali w Kielcach [wideo]

Opublikowano: 20 sierpień 2019, 12:08 Kategoria Sport
beachsoccerzdrowie garwolin

Niebywałego wyczynu dokonali zawodnicy Zdrowia Garwolin. Grając bez żadnego rezerwowego wygrali Ogólnopolski Turniej Beach Soccera rozgrywany w ramach Festiwalu Sportów Plażowych w Kielcach.

Impreza odbyła się w weekend. Do stolicy świętokrzyskiego Zdrowie pojechało w zaledwie pięcioosobowym składzie. To przez rozpoczęte już rozgrywki trawiaste. Kadrowe braki reprezentanci garwolińskiego klubu nadrobili ambicją i wolą walki.

W grupie Zdrowie pokonało Sportowe Ślichowice 12:2 i uległo Silesia C10 Zgierz 5:6. W półfinale drużyna, kierowana przez niezawodnego Piotra Kapicę, pokonała Kiepskich Sosnowiec 8:2. W wielkim finale nasi ponownie zagrali z zespołem ze Zgierza. Rewanż się udał, bo Zdrowie pokonało brązowych medalistów niedawno zakończonych mistrzostw Polski, 10:7.

Najlepszym strzelcem turnieju został Sebastian Grzegorczyk, a najlepszym zawodnikiem został wybrany reprezentant Polski Artur Meloyan. Ponadto w barwach Zdrowia zagrali Wojciech Jonczak, Patryk Janisiewicz oraz Michał Rękawek, który wcielił się tym razem w rolę bramkarza. Jedną z nagród dla zespołu było 7500 zł.