Rezerwy II-ligowca pokonane. Hat-trick Paszkowskiego

Opublikowano: 08 wrzesień 2019, 20:41 Kategoria Sport
wilga garwolinznicz pruszków

Po raz kolejny w tym sezonie Wilga Garwolin pokazała, że lepiej gra na wyjazdach. W Pruszkowie GKS pokonał rezerwy II-ligowego Znicza Pruszków 4:1 (3:0). Hat-trickiem popisał się Tomasz Paszkowski, który po pięciu kolejkach ma na koncie już osiem trafień.

W dzisiejszym spotkaniu gospodarze nie mogli skorzystać z graczy pierwszego zespołu, który rozgrywał mecz w Elblągu. W jedenastce Wilgi jedna niespodzianka. Między słupkami stanął Dawid Wasążnik, któremu trener dał szansę na rehabilitację za słaby występ w II kolejce.

Od początku spotkania Wilga nadawała ton rywalizacji. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 16. minucie wynik meczu otworzył Tomasz Paszkowski, który wykorzystał zagranie z lewej strony boiska Huberta Świdra. Nie minęło pięć minut, a było już 0:2. Tym razem asystował Bartłomiej Sitarek, którego podanie trafiło do Sebastiana Papiernika. Skrzydłowy przedarł się w pole karne w swoim stylu i posłał piłkę w długi róg bramki Znicza. Po pół godzinie gry było już 0:3. Poul Boroski podał do Paszkowskiego, a ten popisał się kapitalnym uderzeniem z 20 metrów w okienko bramki.

Po zmianie stron Znicz zepchnął Wilgę do defensywy. GKS groźnie kontrował. Efektem było trafienie na 4:0. W 69. minucie Papiernik asystował przy bramce Paszkowskiego. Hat-trick napastnika oznacza, że po pięciu kolejkach zawodnik Wilgi ma już osiem bramek na koncie.

Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem. Na kwadrans przed końcem Mateusz Domżalski podszedł do rzutu karnego. Strzał rywala obronił Wasażnik, ale wobec dobitki był bez szans.

- Pierwszą połowę zagraliśmy kapitalnie. Mogliśmy strzelić więcej bramek, ale czasami brakowało szczęścia ? komentuje drugą wygraną w sezonie trener Wilgi Damian Milewski. Z ośmiu zdobytych punktów, Wilga siedem zdobyła na wyjeździe. ? Tak się dziwnie składa, że na wyjazdach bramy bardzo dobrą piłkę. Bardzo chcemy, żeby w sobotę kibice zobaczyli wreszcie swoją drużynę grająca tak jak na wyjazdach ? dodaje.

W sobotę o godz. 11 GKS podejmie KS Raszyn.

Znicz II Pruszków ? Wilga Garwolin 1:4 (0:3)
Bramki dla Wilgi: Tomasz Paszkowski 16` (as. Hubert Świder), 27` (as. Poul Boroski), 69` (Sebastian Papiernik), Sebastian Papiernik 20` (as. Bartłomiej Sitarek)
Wilga: Wasążnik ? Kwiatkowski (70` D. Papiernik), Gac, Karol Zawadka, Talar, Boroski (45` Alot), Świder, Kowalski, Sitarek (80` Rękawek), S. Papiernik (70` K. Zalewski), Paszkowski (75` Sobieszek).