Wilga z pucharem prezesa

Opublikowano: 09 grudzień 2019, 08:38 Kategoria Sport
futsalwilga garwolingarwolinpiątka

Sześć zespołów wzięło udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2007/2008 o Puchar Prezesa GKS Wilga Garwolin. Zwycięzcą została drużyna Wilgi.

We wczorajszym turnieju wzięło udział sześć zespołów z naszego regionu - Wisła Maciejowice, Burza Pilawa oraz cztery drużyny z Garwolina, Progres Garwolin oraz trzy zespoły gospodarzy. Zawody prowadził Witold Trzmielewski, arbitrem był Tomasz Talarek, opiekę medyczną zapewnił Łukasz Zając, przy stoliku punktowym zasiedli uczniowie PSP nr 5 Szymon Masny i Mikołaj Bąk. Głównym organizatorem turnieju był Marcin Makaruk ? wiceprezes do spraw finansowych GKS Wilga Garwolin.

Od godziny 9:00 w Hali Stulecia przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie młodzi piłkarze rozpoczęli rywalizację w jednej grupie grając w systemie ?każdy z każdym?. 15 meczy po 12 minut przysporzyło mnóstwa emocji zawodnikom, trenerom, rodzicom i wszystkim zebranym kibicom. Dużo bramek, ciekawych akcji, pięknych strzałów i efektownych parad bramkarzy sprawiło, że końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce GKS Wilga Garwolin I (trener Karol Zawadka)

II miejsce Progres Garwolin (trener Paweł Kępka)

III miejsce Burza Pilawa (trener Marcin Żak)

IV miejsce GKS Wilga Garwolin II (trener Karol Zawadka)

V miejsce Wisła Maciejowice (Mateusz Sękulski)

VI miejsce GKS Wilga Garwolin III (trener Piotr Talar)

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Mikołaj Szewczyk (GKS Wilga Garwolin I) z tylko jedną straconą bramką. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Stanisław Dąbrowski (Progres Garwolin). Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Makaruk (GKS Wilga Garwolin I) z pięcioma trafieniami.

Specjalne podziękowania od zarządu klubu otrzymali Witold Trzmielewski, Bogdan Brzeźnicki i Tomasz Talarek za współpracę i wsparcie GKS.

Oprócz statuetek za osiągnięcia indywidualne każda z drużyn otrzymała puchar za zdobyte miejsce od I do VI włącznie. Wszyscy zawodnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami wręczanymi przez wiceprezesa do spraw sportowych Łukasza Grązkę, skarbnika Anetę Modras, członka zarządu Mariusza Króla.

Turniej współfinansowany był ze środków Miasta Garwolina, a współorganizatorem zawodów CSiK w Garwolinie.