Zwycięstwo i dwie porażki Zdrowia U20 podczas MMP

Opublikowano: 22 grudzień 2019, 17:44 Kategoria Sport
zdrowie garwolinfutsal

Na fazie grupowej udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu U20 zakończyła drużyna Zdrowia Garwolin.

Turniej był rozgrywany od piątku w Tychach. Drużyna Zdrowia, wzmocniona Tomaszem Warszawskim i Kamilem Wąchockim z Legii Futsal Warszawa, trafiła do silnej grupy. W piątek pierwszym rywalem podopiecznych Piotra Szostaka był KS Futsal Piła. Zdrowie przegrało 1:2 po bramce Wąchockiego.

Wczoraj przeciwnikiem zespołu z Garwolina był obrońca tytułu ? Rekord Bielsko-Biała. Zawodnicy Zdrowia byli o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki. Jeszcze dwie minuty przed końcem, po dwóch trafieniach Szymona Rękawka, prowadzili 2:1. ?Na dwie minuty przed końcem spotkania kontra zespołu z Garwolina została przerwana faulem, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia i tym razem skuteczną kontrę wykonali zawodnicy Rekordu. Minutę przed końcem kolejna skuteczna akcja Mistrzów Polski i walka Zdrowia o doprowadzenie do remisu. Było bardzo blisko do sprawienia niespodzianki? ? czytamy w relacji klubu z Garwolina na facebooku.

W trzecim spotkaniu grupowym rywalem Zdrowia był zespół Okocimski Brzesko. Szybko strzelone dwie bramki dla zespołu z Garwolina ustawiły spotkanie (Rafał Macioszek i Dominik Zabiegałowski). Rywal do przerwy zdołał odpowiedzieć jednym trafieniem. Po zmianie stron wynik ustalił Szymon Rękawek.

Ostatecznie Zdrowie zajęło trzecie miejsce w grupie. Nie wystarczyło to do awansu do ćwierćfinału MMP. Występ należy uznać za bardzo dobry.

Zdrowie Garwolin wystąpiło w składzie: Tomasz Warszawski (kapitan i bramkarz), Dawid Wasążnik (bramkarz), Rafał Macioszek, Szymon Rękawek, Dominik Zabiegałowski, Kamil Wąchocki, Piotr Jarzyna, Kacper Zalewski, Patryk Woźniak, Szymon Miszkurka.