Sukcesy w Biegu Chomiczówki

Opublikowano: 20 styczeń 2020, 09:45 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Na stołecznych Bielanach odbyła się inauguracja warszawskiego sezonu biegowego 2020, pod nazwą XXXVI Bieg Chomiczówki i XV Bieg o Puchar Bielan. Na dwóch dystansach wystąpiło łącznie ponad cztery tysiące zawodników, w tym troje biegaczy Wilgi Garwolin.

Na głównym dystansie 15 km Robert Głowala zajął drugie miejsce z wynikiem 45minut i 56 sekund, a Emilia Mazek była czwarta w kategorii kobiet i pierwsza w K-20 ? jej czas 56min 50 sekund. Zarówno Emilka jak i Robert poprawili swoje życiówki o ponad 20 sekund. W biegu kobiet triumfowała Dominika Stelmach, a wśród mężczyzn ? Kamil Jastrzębski.

Drugi z naszych biegaczy, Mateusz Kondej, wystartował udanie w XV Biegu o Puchar Bielan, który rozgrywany był na dystansie 5 km. Zajął  w nim wysokie III miejsce z wynikiem 15 minut i 5 sekund. Zwyciężył Arkadiusz  Gardzielewski ? 14?34?.  Pisząc o sukcesach lekkoatletów ?Wilgi? Garwolin należy wspomnieć, że w ubiegłym tygodniu, startująca na 5 km w cyklu biegów City Trail, Emilia Mazek zajęła z wynikiem 18?37? trzecie miejsce.