Dwa wygrane mecze sparingowe Wilgi

Opublikowano: 12 luty 2020, 11:31 Kategoria Sport
wilga garwolinwisła maciejowicepromnik łaskarzew

Zimowe mecze sparingowe nr 2 i 3 Wilga Garwolin zakończyła zwycięstwami. Podopieczni Damiana Milewskiego pokonali występujące w A-Klasie Wisłę Maciejowice 4:3 i Promnika Łaskarzew 8:0.

Oba spotkania zostały rozegrane w ubiegłym tygodniu w Miętnem. W środę rywalem GKS była Wisła Maciejowice. Do przerwy, po dwóch trafieniach Szymona Rękawka i jednym Pawła Pyry, Wilga prowadził 3:0. W ostatnich minutach pierwszej połowy Wisła mogła pokusić się o gola, ale rzut karny obronił Dawid Wasążnik. Po zmianie stron gra się wyrównała. Drużyna z Maciejowic doprowadziła do remisu 3:3, ale ostatnie słowo należało do GKS. Wynik spotkania ustalił Paweł Pyra ustalił.

- Pierwsza połowa meczu była pod naszą kontrolą i prowadziliśmy pewnie do przerwy. Po zmianie stron trener dokonał kilku zmian, co wpłynęło na przebieg meczu. Bramki straciliśmy po indywidualnych błędach, które trzeba wyeliminować w najbliższych meczach ? komentuje sparing Przemysław Alot.

Piątkowym rywalem Wilgi był kolejny zespół warszawskiej A-Klasy z naszego powiatu Promnik Łaskarzew. Tym razem przeciwnik nie nawiązał równorzędnej walki z GKS. Zespół z Garwolina wygrał pewnie 8:0. Hat-trickiem popisał się Kacper Zalewski. - Rywal nie okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem, o czym świadczy końcowy rezultat. Po przerwie wyszliśmy na mecz bardziej skupieni, aby nie stracić głupich bramek jak się stało z Wisła Maciejowice. Gdyby nie wykorzystane sytuacje, wynik mógłby być znacznie wyższy. Ten mecz już za nami. Przygotowujemy się już do kolejnych spotkań, bo do rozpoczęcia ligi coraz mniej czasu ? mówi nastoletni piłkarz GKS.

Na listę strzelców wpisali się ponadto dwukrotnie Przemysław Alot oraz powracający po kontuzji Tomasz Paszkowski. Gola strzelił także zawodnik testowany.

Wilga Garwolin ? Wisła Maciejowice 4:3 (3:0)
Bramki dla Wilgi: Paweł Pyra 2, Szymon Rękawek 2
Wilga: Wasążnik, Pyra, A. Zalewski, Karol Zawadka, Kwiatkowski, Kowalski, Rękawek, Świder, Alot, Zabiegałowski, K. Zalewski oraz Wągrodzki, Piętka.
Wilga Garwolin ? Promnik Łaskarzew 8:0
Bramki dla Wilgi: Przemysław Alot 2, Tomasz Paszkowski 2, Kacper Zalewski 3, testowany
Wilga: Wasążnik, Pyra, Świder, Karol Zawadka, Zabiegałowski, Rękawek, Kowalski, K. Zalewski, Alot, Paszkowski, testowany oraz Gac, Piętka.