Wybiegała sobie prezent w Dniu Kobiet

Opublikowano: 09 marzec 2020, 11:15 Kategoria Sport
bieganielekkoatletykaemilia mazekwilga garwolin

8 marca w Warszawie odbył się ostatni z całego cyklu  City Trail, bieg na dystansie 5 km.

Od 20 października w 10 miastach ? Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie  i Wrocławiu odbyło się po 6 biegów, w których uczestniczyło łącznie ponad 12 000 biegaczy. Organizatorem tej imprezy było Towarzystwo Ubezpieczeniowe Nationale  Niderlanden. Żeby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu City Trail, należało uczestniczyć  w co najmniej 4 biegach. Doskonale zaprezentowała się w warszawskich biegach biegaczka Wilgi Garwolin Emilia Mazek, która zajmowała w nich dotychczas kolejno: 3 ? 3 i 2 miejsce.

W ostatnim starcie  pokazała dużą  klasę i zwyciężyła z przewagą ponad 60 metrów i w końcowym rozrachunku zajęła II miejsce. - Cieszy nie tylko miejsce,  ale i progres czasów które zanotowała Emilka. W pierwszym swoim występie uzyskała czas 18.38? w drugim 18.37? w trzecim ? 18.20? a ostatnim 17.59? i zwyciężyła o 12 sekund triumfatorkę całego cyklu,  Iwonę Wickę,                     z Góry Kalwarii ? co bardzo dobrze rokuje przed sezonem 2020  -  komentuje trener zawodniczki Stanisław Buszta.