W Dniu Kobiet sukcesy nie tylko badmintonistek

Opublikowano: 10 marzec 2020, 07:36 Kategoria Sport
badmintonmks

To była udana niedziela dla zawodników MKS Garwolin. Młodzicy rywalizowali w Warszawie, a seniorzy w Suchedniowie. Z obu aren nasi wrócili z wieloma miejscami na podium.

W Warszawie odbył się kolejny Krajowy Turniej Młodzików z cyklu ?Warsaw Open?. Na tych zawodach wystąpili Ania i Tomek Kotlarscy, zdobywając trzy medale. Ania wygrała grę mieszaną razem z Maksem Krogulskim (KS Hubertus Zalesie Górne), oraz grę podwójną dziewcząt razem z Olą Jacoń (UKS Korona Pabianice). Tomek natomiast zdobył drugie miejsce w grze podwójnej razem z Kamilem Markusem (UKS Korona Pabianice). W grze pojedynczej zajął drugie miejsce w grupie eliminacyjnej i ostatecznie po wygraniu finału B ? 10. miejsce w turnieju.

Seniorzy z kolei rywalizowali w Suchedniowie podczas XII Turnieju Seniorów Yonex Open Forever Young w Suchedniowie. Dwa medale zdobyła Magdalena Nogal, która była drga w deblu kategorii 25+ (razem z Karoliną Jelińską z AZS WAT Warszawa) i trzecia w mikście 30+ (razem z Dariuszem Augustyńczkiem z BKS Kolejarza Częstochowa).

Na najniższym stopniu podium stanął także Krzysztof Walenda, razem z Magdaleną Kobą (KS Masovia Płock), z którą wystąpił w mikście 40+.  Po trzy złote krążki sięgnęła Maria Brzeźnicka. Nauczycielka triumfowała w singlu 60+ oraz deblu 40+ (razem z Ewą Młynarską z Żyrardowa) i mikście 55+ (razem ze Stanisławem Wikło z Suchedniowa). Jerzy Rybicki wygrał singla kategorii 65+ oraz debla tej samej grupy wiekowej, grając z Andrzejem Struensee.