Beko Challenge na Mamucie. Wystartował olimpijczyk

Opublikowano: 22 czerwiec 2020, 09:55 Kategoria Sport
mamutpływanie

Po raz drugi Park Wodny ?Mamut? gościł zawody pływackie ?BEKO Challenge Open Water 2020?. Była to zarazem VII edycja Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w kat. Masters.

BEKO Challenge Open Water 2020 ? są to zawody o zasięgu ogólnopolskim przeniesione w zeszłym roku znad Jeziorka Czerniakowskiego. W tym roku już nikt nie wspominał poprzedniej lokalizacji ? zawodnicy czuli się jak ?u siebie?. Po komentarzach można było wywnioskować, iż obecna lokalizacja zawodów każdemu bardzo przypadła do gustu. Znaczącym atutem ?Mamuta? jest niewątpliwie bardzo czysta woda oraz przyjazna infrastruktura.

Organizatorami wydarzenia byli: Warsaw Masters Team i Fundacja Aqua-Life. Imprezę sportową współorganizował Starosta Powiatu w Garwolinie, Komitet Techniczny Masters przy Polskim Związku Pływackim, Kursy WOPR Grzegorz Mieleszko.

Wysoka ocena zawodów, zarówno przez uczestników jak przedstawicieli organizacji pływackich, była zasługą nie tylko organizatorów i osób zaangażowanych w przeprowadzenie wyścigów, ale także sponsorów jak: Starostwo Powiatowe Garwolin, Gmina Garwolin, BEKO Polska, OSM Garwolin, Brüggen, HUUB Polska, którzy widząc rosnący potencjał pływania Open Water coraz częściej włączają się w wsparcie tego typu inicjatyw.

Ze względu na przepisy maksymalna liczba uczestników BEKO Challenge Open Water 2020 nie mogła przekroczyć 150 osób i zgodnie z wytycznymi, do startu stanęło ponad 100 osób. Zmagali się z różnymi dystansami od 750, przez 1500, po 3000 metrów.

Rywalizowano w kilku kategoriach. W kwalifikacji Open Water PRO na 3000 metrów najszybszy okazał się Radosław Rodkiewicz reprezentant IUKS MUSZELKA WARSZAWA. Zwycięzca przepłynął cały dystans w czasie 00:36:53. Na drugim miejscu znalazł się Chmielewski Krzysztof, który przypłynął do mety osiągając ten sam czas co Radosław Rodkiewicz, jednak przegrał tytuł o 0,04 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Jerzy Laryś z IUKS MUSZELKA WARSZAWA, z czasem 00:37:01.

Wśród kobiet rywalizację wygrała Tarasiewicz Klaudia UKP Polonia Warszawa z wynikiem 00:39:43. Druga Bednarek Aleksandra UKS SP 149 Łódź osiągnęła wynik 00:40:59. Podium uzupełniła Nowak Maja AZS AWF Warszawa z czasem 00:41:03.

W kategorii TRI na 1500 metrów wystartowało też kilku bardzo znanych zawodników. Uczestnik IO oraz mający za sobą starty w triathlonie Paweł Korzeniowski ukończył rywalizację na czwartej pozycji z czasem 00:21:24. W tych zawodach wystartował też Łukasz Kalaszczyński, który zakończył zmagania na szóstym miejscu. Podopieczny Tomka Kowalskiego ukończył zawody open water z rezultatem 21:45. Tuż za nim na mecie pojawił się Paweł Młodzikowski (23:14).

Dawka niesamowitej rywalizacji oraz emocje które towarzyszyły zawodnikom podczas zawodów, dodawały zapału do świetnej zabawy!  ? Super impreza, świetna organizacja i do tego mili ludzie. Krótko mówiąc, wszystko dopięte na ostatni guzik ? chwali zawody Paweł Młodzikowski.

Z pralkami ufundowanym przez firmę BEKO z zawodów wyjechali Klaudia Tarasiewicz i Krzysztof Chmielewski.