Wilga wygrywa, Piesio strzela. Pierwsze trzy punkty u siebie Hutnika

Opublikowano: 12 wrzesień 2020, 18:51 Kategoria Sport
wilga garwolinhutnik huta czechy

Bez straty gola, zwycięstwa ligowe odniosły Wilga Garwolin i Hutnik Huta Czechy. GKS pewnie pokonał Tygrysa Huta Mińska 3:0 (2:0). Jedną z bramek strzelił Grzegorz Piesio. W Trąbkach Hutnik 1:0 wygrał z Pogonią II Siedlce.

Już pierwsza akcja Wilgi w dzisiejszym meczu przyniosła trafienie. W 3. minucie Grzegorz Piesio zagrał prostopadle w pole karne do Przemysława Alota, ten odegrał wzdłuż linii bramkowej. W piłkę nie trafił Sebastian Papiernik, ale futbolówka odbiła się niefortunnie od Kacpra Piętki i wpadła do siatki.

Tygrys w pierwszej połowie stworzył dwie sytuacje bramkowe. W 7. minucie strzał z dystansu obronił Dawid Wasążnik. 13 minut później ?Wasyl? kapitalnie powstrzymał rywala, który strzelał z bliskiej odległości .

Bramka do przerwy

Wilga kontrolowała grę. W 30. minucie w polu karnym Jakub Pasik sfaulował Sebastiana Papiernika. Przed szansą podwyższenia prowadzenia stanął Piotr Talar, ale jego strzał z 11. metrów obronił Krzysztof Ufnal. Nie zraziło to gospodarzy do kolejnych ataków. W 41. minucie Alot stanął oko w oko z bramkarzem gości, ale ten pojedynek przegrał. Tuż przed gwizdkiem na przerwę, Talar przedarł się lewą stroną pola karnego i dograł do Alota, który wepchnął piłkę do bramki. W przerwie sędziowie nakazali zawodnikom Wilgi... zmienić spodenki, bo w trykotach obu zespołów było za dużo bieli.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Miejscowi rozbijali ataki przeciwnika i sami stwarzali okazje do kolejnych goli. W 58. minucie Sebastian Papiernik trafił w boczną siatkę. Pięć minut później Alot z ostrego kąta minimalnie przestrzelił. Wynik spotkania w 72. minucie ustalił Grzegorz Piesio. ?Pigwa? zamykał kontrę i wykorzystał podanie z prawego skrzydła Damiana Papiernika.

Warto odnotować debiut w zespole Wilgi 19-letniego Piotra Grobera, wychowanka piłkarskiego akademii Górnika Łęczna.

Hutnik z pierwszym zwycięstwem

Po pierwsze zwycięstwo u siebie sięgnął Hutnik. W Trąbkach beniaminek pokonał Pogoń II Siedlce 1:0. Decydującą bramkę strzelił w 72. minucie Piotr Jarzyna po podaniu Sebastiana Grzegorczyka. Kwadrans wcześniej rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Kamil Sibilski.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z Zamłyniem Radom, a Hutnik u siebie z Mazowszem Grójec.

Wilga Garwolin ? Tygrys Huta Mińska 3:0 (2:0)
Bramki: 3` samobójcza, 45` Przemysław Alot (as. Piotr Talar), 72` Grzegorz Piesio (as. Damian Papiernik)
W 30. minucie Piotr Talar nie wykorzystał rzutu karnego (obrona Krzysztofa Ufnala).
Wilga: Wasążnik, D. Papiernik, Piotrowski, Gac, Talar, Alot (75` Grober), Piesio (85` Świder), Kowalski (76` Kozikowski), Sitarek, S. Papiernik (82` Rękawek), Paszkowski.
Hutnik Huta Czechy ? Pogoń II Siedlce 1:0 (0:0)
Bramka: 72` Piotr Jarzyna (as. Sebastian Grzegorczyk)
W 57. minucie Kamil Sibilski nie wykorzystał rzutu karnego (obrona Mikołaja Smyłka).
Hutnik: Łuczak, Sibilski, M. Macioszek, R. Macioszek, Grzegorczyk, Wilczek, R. Głąbicki (60` Kowalski), Rękawek, Grudniak, Kardyka (46` A. Wardak), Jarzyna (89` K. Szostak).