Efektowna wygrana Wilgi w pucharach. Niespodziewana porażka Hutnika

Opublikowano: 24 wrzesień 2020, 15:24 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł parysówhutnik huta czechywektra zbuczyn

Wilga Garwolin pewnie 8:0 pokonała Orła Parysów w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. Inny IV-ligowiec z powiatu przegrał nieoczekiwanie z Wektrą Zbuczyn, występującą w Lidze Okręgowej.

Orzeł nie sprawił kolejnej niespodzianki w rozgrywkach pucharowych i nie wyeliminował wyżej notowanego rywala (trzy klasy różnicy). Do przerwy Wilga prowadziła 2:0 (gole Filipa Gaca i samobójcza), by po zmianie stron dołożyć jeszcze sześć trafień. Dwukrotnie na listę strzelców wpisali się wczoraj Paweł Pyra i Tomasz Paszkowski. Bramki dołożyli także Jakub Wągrodzki i Sebastian Papiernik.

- Od początku osiągnęliśmy przewagę, którą dokumentowaliśmy kolejnymi golami ? komentuje Karol Zawadka, który prowadził Wilgę w meczu z Orłem. Warto odnotować debiut w seniorskim zespole GKS 16-letniego Adriana Szczepka.

Wilga 14 października zagra mecz w ramach VI rundy. Przeciwnik nie jest jeszcze znany.

Z pucharami pożegnał się Hutnik Huta Czechy. Trener Rafał Głąbicki do gry delegował kilku zawodników, którzy do tej pory występowali rzadziej na boiskach IV ligi. Do przerwy meczu w Zbuczynie kibice nie zobaczyli bramek. Druga połowa zaczęła się dobrze dla gości z Trąbek. Sebastian Grzegorczyk dał prowadzenie w starciu z zespołem Ligi Okręgowej. Wektra szybko wyrównała, a później strzeliła jeszcze dwa gole. Zespół ze Zbuczyna awansował do ? finału okręgowych rozgrywek.

Orzeł Parysów ? Wilga Garwolin 0:8 (0:2)
Bramki dla Wilgi: Tomasz Paszkowski 2, Paweł Pyra 2, Sebastian Papiernik, Jakub Wągrodzki, Filip Gac, samobójcza
Wilga: Gandarela, Szwed (46` Pyra), Kozikowski, Piotrowski, K. Zalewski, S. Papiernik (65` Szczepek), Gac, Sitarek, Grober, Alot (46` Wągrodzki), Paszkowski (55` D. Papiernik).
 Wektra Zbuczyn ? Hutnik Huta Czechy 3:1 (0:0)
Bramka dla Hutnika: 48` Sebastian Grzegorczyk
Hutnik: Lis, Sibilski (77` B. Głąbicki), M. Macioszek (46` R. Głąbicki), Piętka, Jedynak, Gawinek, P. Wilczek (46` Kowalski), Grzegorczyk, Mazek, W. Wilczek, Ściborowski.