Brąz za brązem MKS

Opublikowano: 16 listopad 2020, 07:48 Kategoria Sport
badmitonmks garwolin

Bardzo dobre występy, okraszone trzema brązowymi medalami, zaliczyli w ostatnich dniach zawodnicy MKS Garwolin.

W dniach 13-15.11.2020 roku w Markach zostały rozegrane XX Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów - Mazovia Junior Cup. Dla kategorii Juniora Młodszego U-17 miały rangę grand prix Polskiego Związku Badmintona.

W zawodach wzięli udział Ania i Tomek Kotlarscy. Bardzo dobrze wypadła Ania, która w grze podwójnej dziewcząt z Izabelą Kamolą (UKS Badminton Stare Babice) zajęła trzecie miejsce. W grze mieszanej z Maksem Krogulskim (KS Hubertus Zalesie Górne) nastolatka z Garwolina dotarła do najlepszej ósemki.

Tomasz zagrał w starszej kategorii wiekowej (obecnie młodzik) w grach podwójnych. Tutaj w grze mieszanej w meczu o wyjście z grupy eliminacyjnej przegrał w setach 1:2. Natomiast w grze podwójnej chłopców miał w grupie późniejszych zwycięzców turnieju.

Z kolei 14 listopada w Mykanowie k. Częstochowy odbył się Krajowy Turniej Elity z okazji Dnia Niepodległości, w którym rodzeństwo Magdalena i Mariusz Nogal zajęło trzecie miejsce w grze mieszanej. Po zaciętych meczach grupowych Magdalena dołożyła jeszcze trzecie miejsce w grze podwójnej kobiet w parze z Dominiką Guzik-Płuchowską (AZS AGH Kraków).