Delfin Garwolin z sześcioma medalami na Warszawiance

Opublikowano: 06 grudzień 2020, 18:11 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin

Na basenie olimpijskim w Parku Wodnym Warszawianka odbyły się Otwarte Zimowe Mistrzostwa Warszawy. W zawodach wzięło udział 258 zawodników z 29 klubów. Klub z Garwolina reprezentowało 17 zawodników na co dzień trenujących pod okiem trenerów: Łukasza Zawadzkiego i Wojciecha Mianowskiego.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, zawody odbywały w nieco zmienionej formule, gdyż zostały podzielone na II bloki. W pierwszym startowały same dziewczęta. Mimo krótkich przerw pomiędzy startami, aż trzy medale zdobyła Alicja Więckowska (złoto na 400 m dowolnym, srebro na 200 m grzbietem oraz brąz na 200 m dowolnym). Oprócz Alicji, brązowy medal zdobyła jeszcze Julia Karczmarczyk w rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym).

Po zakończeniu wyścigów dziewcząt do rywalizacji w II bloku zawodów podeszli chłopcy, którzy to zdobyli dla klubu z Garwolina dwa brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęli Jakub Sitnik (50m dowolny) i Tomasz Grzegrzółka (100 m klasyk).