Połowiczny awans w pucharach

Opublikowano: 07 styczeń 2022, 12:38 Kategoria Sport
zdrowie garwolinfutsalpuchar polski

W kolejnej rundzie futsalowego Pucharu Polski zagra kobieca drużyna Zdrowia Garwolin. Z rozgrywkami pożegnał się męski zespół, który uległ ekstraklasowemu AZS.

W niedzielę do Garwolina przyjechał przedstawiciel żeńskiej Ekstraligi – DTS Helios Białystok. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Po zmianie stron przewagę udokumentowały gospodynie. Do bramki wyżej notowanego zespołu z Podlasia trafiła dwukrotnie Anna Jałocha oraz Kinga Zackiewicz.

Zdrowie Garwolin – DTS Helios Białystok 3:0 (0:0)
Bramki: Anna Jałocha 2, Kinga Zackiewicz
Zdrowie: Alicja Barbarczyk, Kamila Młynarska, Anna Jałocha, Kamila Głodek, Eliza Ragus, Klaudia Kobus, Kinga Zackiewicz, Martyna Rosa, Joanna Jeż, Ania Bortkiewicz,  Karolina Rędaszka, Klaudia Rokicka.

W Święto Trzech Króli nad Wilgę przyjechał kolejny przedstawiciel najwyższej futsalowej klasy rozgrywkowej. Męska drużyna Zdrowia za rywala w 1/32 PP wylosowała AZS UW Darkomp Wilanów. Do przerwy nieoczekiwanie II-ligowe Zdrowie prowadziło 2:1. Najpierw gola strzelili goście. Wyrównał Marcin Makulec, a prowadzenie miejscowym, atomowym strzałem z rzutu wolnego, dał Filip Gac.

W drugiej połowie doświadczony zespół ze stolicy wypunktował Zdrowie. Bramkarze z Garwolina aż 10 razy wyciągali piłkę z siatki. AZS jednocześnie nie stracił gola w drugich 20 minutach i pewnie awansował do kolejnej rundy.

Zdrowie Garwolin - AZS UW DARKOMP Wilanów 2:11 (2:1)
Bramki dla Zdrowia: Marcin Makulec, Filip Gac
Zdrowie: Dominik Pusek, Emil Anusiewicz, Karol Kopeć, Sebastian Papiernik, Michał Zalewski, Marcin Makulec, Filip Gac, Damian Matysiak, Rafał Głąbicki, Przemek Alot.