Hokejowe porażki Wilgi

Opublikowano: 26 luty 2022, 17:16 Kategoria Sport
wilga garwolinjózefovia józefówpowiślak końskowola

Wysokimi porażkami zakończyły się dwa sobotnie sparingi Wilgi Garwolin. Najpierw druga drużyna uległa Józefovii Józefów 1:6, później IV-ligowiec musiał uznać wyższość Powiślaka Końskowola 4:6.

Najpierw rezerwy GKS zagrały w Józefowie z Józefovią (występującą w LO). Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem wyżej notowanych przeciwników 6:1. Jedynego gola strzelił Dawid Domarecki.

Popołudniu w Miętnem pierwszy zespół zmierzył się z lubelskim IV-ligowcem. Po 20 minutach Wilga prowadziła z Powiślakiem Końskowola 2:0 po golach Kamila Piotrowskiego i Tomasza Paszkowskiego. Na przerwę drużyna z Garwolina schodziła z prowadzeniem 3:1. Gola dorzucił Kacper Kozikowski. Niestety po przerwie festiwal błędów indywidualnych zawodników GKS sprawił, że to zespół z Końskowoli wygrał 6:4.

- Tak naprawdę to wynik powinien być 8:2 dla nas, bo tyle bramek strzeliliśmy sobie praktycznie sami. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra, druga fatalna – skomentował krótko trener Wilgi Karol Zawadka.

Dobrą wiadomością jest powrót do Wilgi Piotra Grobera, który jesienią wystąpił w siedmiu meczach III-ligowej Stali Stalowa Wola. Napastnik wraca do gry po kontuzji.

Za tydzień Wilga II zagra z Hutnikiem Huta Czechy (Miętne), a IV-ligowiec zmierzy się z OKS Otwock. Obaj przeciwnicy reprezentują poziom ligi okręgowej.

Wilga Garwolin – Powiślak Końskowola 4:6 (3:2)
Bramki dla Wilgi: Kamil Piotrowski, Tomasz Paszkowski, Kacper Kozikowski, Dominik Jarek
Wilga: testowany, Piotrowski, Kozikowski, Talar, Grzegorczyk, Piesio, Wągrodzki, Kowalski, Papiernik, Rudzki, Paszkowski oraz Pura, Alot, Jarek, Zabiegałowski, Szczepek, Grober.