Trwa dobra passa lekkoatletów Wilgi

Opublikowano: 16 czerwiec 2022, 12:13 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka

Po bardzo dobrym starcie w Mistrzostwach Polski LZS, kolejny medalowy start zaliczyli podopieczni trenera Stanisława Buszty w Mistrzostwach Mazowsza U-18 i U-20. Nasi lekkoatleci zdobyli w Warszawie 5 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe medale.

Gwiazdą pierwszej wielkości był skoczek w dal Szymon Głaszczka, który nie tylko zwyciężył w swojej koronnej konkurencji,  ale ustanowił rekord powiatu wynikiem 7.12 m, co plasuje go obecnie na VII miejscu w europejskim rankingu U-18.

Niezły występ zanotował również Marcel Paciorek U-20, który zwyciężył w rzucie dyskiem 1.75kg – 36.42m  rek. życ.  potem zajął  II m w rzucie oszczepem  43.63m  oraz pchnięciu kulą 6 kg – 12.96m  rek.życ.

Trzy srebrne medale wywalczyła Ewelina Kucharska U-18 - w biegu na 100m ppł – 15.69s , pchnięciu kulą 3 kg – 10.58m  i w rzucie oszczepem 28.33m. Ponadto złote zdobyli -  Alicja Świesiulska U-18 skok w dal 4.80m rek. życ.

Maja Przybysz U-18 w rzucie dyskiem 22.90m i Wiktor Sikora U-18 w rzucie dyskiem 1.5 kg– 45.47m. Brązowe krążki przypadły Marcie Latuszek U-18 w biegu na 3000m 14.13.22s  i  Danielowi Sierańskiemu, również w biegu na 3000m – 10.29.14s, a także Mai Przybysz – pchnięcie kulą 10.02m. Na wyróżnienie zasługuje również Aleksandra Borkowska, która w biegu na 800m uzyskała czas 2.24.95s, czym wypełniła normę na III klasę sportową.

W tym samym terminie odbył się w Legionowie, w bardzo dobrej obsadzie,  bieg uliczny na dystansie 10km – „XIII Legionowska Dycha”, w którym III miejsce zajęła Emilia Mazek. Czas uzyskany przez naszą reprezentantkę budzi szacunek – 35 minut i 15”. Jest to rekord powiatu garwolińskiego, uzyskana norma na I klasę sportową i pobita życiówka aż o 32 sekundy.  Średnia naszej zawodniczki to 3min 31.5 s na 1 kilometr.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego.