Cosmas Mutuku Kyeva wygrał XV edycję biegu „Avon Kontra przemoc biegnij w Garwolinie”. Kenijczyk trasę 10 km pokonał w 30 minut i 45 sekund. Najlepszą kobietą została Sabina Jarząbek z Kielc. Najlepsi mieszkańcy powiatu to Emilia Mazek i Tomasz Suchodolski.

Dzisiejsze warunki pogodowe nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Wysoka temperatura nie była wymarzona dla zawodników. Na starcie stanęły 302 osoby. Ton rywalizacji nadawali dwaj Kenijczycy. Ostatecznie wygrał Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 30:58 przed Bonifacym Nduva (32:14) oraz Aleksandrem Draganem z Kielc (32:46). – Cieszę się, że mogłem ponownie biec w Garwolinie. Pogoda była bardzo ciężka, więc nie mogłem uzyskać lepszego czasu – powiedział na mecie zwycięzca, który w Garwolinie triumfował także w 2023 roku.

Przegrali z mistrzem IV ligi

Opublikowano: 15 czerwiec 2024, 19:39 Kategoria Sport
wilga garwolinwisła II płock

W ostatnim meczu na własnym boisku pewna utrzymania Wilga Garwolin przegrała z Wisłą II Płock 0:2 (0:2). Rezerwy I-ligowca zapewniły sobie przy Sportowej awans do III ligi.

Przed dzisiejszym meczem było wiadomo, że Wilga nie spadnie z IV ligi. Goście wygraną w Garwolinie mogli zapewnić sobie, na tydzień przed końcem sezonu, awans do III ligi. Do przerwy kibice przy Sportowej nie zobaczyli goli. Najlepszą okazję miał zawodnik Wisły, ale przestrzelił z najbliższej odległości. Wśród gospodarzy dwukrotnie niecelnie strzelał Sebastian Papiernik.

Już w najbliższą niedzielę startuje  jubileuszowa, bo. 15 edycja biegu Avon kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie.  To największa impreza biegowa w powiecie, która co roku przyciąga biegaczy nie tylko z regionu, ale także z całej Polski. W związku z tym, że bieg odbywa się ulicami miasta od rana do wczesnego popołudnia obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

Garwoliński bieg jest nieodłącznym elementem Dni Garwolina.  Jego trasa nie należy do najłatwiejszych, ale dobra organizacja biegu i zaangażowani kibice rekompensują wszelkie trudy.  Uczestnicy do wyboru mają  trzy dystanse: 2, 5 lub 10 km. Najkrótszy dystans zwany biegiem rodzinnym wystartuje o godzinie 9:45, dwa pozostałe mają wspólny start o godzinie 10:00. Zgłoszenia internetowe zostały już zamknięte, ci którzy zdecydują się jeszcze pobiec, mogą zapisać się w dniu biegu.

Medale w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS

Opublikowano: 12 czerwiec 2024, 12:38 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Kujawsko–Pomorskie Zrzeszenie LZS oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku, były organizatorami Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w dniach 7-8 czerwca na stadionie miejskim we Włocławku.

W imprezie wzięła udział rekordowa ilość ponad 1000 uczestników ze 107 klubów, gdyż wszyscy traktowali te zawody, jako ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Juniorów i Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży dla juniorów młodszych. W mistrzostwach wzięli udział lekkoatleci Wilgi Garwolin, którzy tradycyjnie odnieśli w nich sportowy sukces, zdobywając dwa medale oraz pięć miejsc w finałowych ósemkach.

Seniorzy MKS podtrzymują formę

Opublikowano: 12 czerwiec 2024, 08:24 Kategoria Sport
mksbadminton

Seniorzy MKS Garwolin potwierdzili przynależność do krajowej czołówki. Badmintoniści znad Wilgi wrócili z Mistrzostw Polski Seniorów z blisko 20 medalami.

Czempionat został rozegrany w dniach 7-9 czerwca w Drzonkowie. W 45. edycji mistrzostw nie mogło zabraknąć zawodników MKS Garwolin.

Poszli z kijkami po raz szósty

Opublikowano: 12 czerwiec 2024, 07:06 Kategoria Sport
nordic walkingżelechów

Ponad 170 uczestników stanęło na starcie VI Międzypokoleniowego Rajdu Nordic Walking objętego honorowym patronatem Iwony Kurowskiej Starosty Powiatu Garwolińskiego. Impreza odbyła się 9 czerwca w Żelechowie.

Uczestników rajdu powitali i poprowadzili na trasę : Starosta Powiatu Garwolińskiego - Iwona Kurowska, wicestarosta Powiatu Garwolińskiego – Mirosław Walicki oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie  - Sylwia Tomaszek. Przed marszem odbył się również krótki pokaz prawidłowej techniki marszu z kijami przeprowadzony przez instruktorkę nordic walkingu –Joannę Włodarczyk.