Sukcesy seniorów MKS

Opublikowano: 26 kwiecień 2023, 07:14 Kategoria Sport
mksbadminton

22 kwietnia badmintoniści MKS Garwolin zawitali do Częstochowy, gdzie odbył się kolejny turniej dla tej grupy zawodników – XIV Jurajski Turniej Seniorów.

Złoty medal w singlu kat. 55+ zdobył Dariusz Rudka. Grę pojedynczą kat. 75+ zdominowali zawodnicy MKS. Wygrał Jerzy Rybicki przed Jerzym Stachowskim i Przemysławem Grześkowiakiem. Srebro w rywalizacji 45+ wywalczyła Maria Brzeźnicka.

Pięć medali sportowcy z Garwolina zdobyli w grach podwójnych. Po złoto sięgnęli Mariusz Nogal ze Szczepanem Rubczyńskim (kat. 30+) oraz Krzysztof Walenda ze Sławomirem Lisem (kat. 45+). Drugie miejsce w kat. 65+ zajęli Jerzy Rybicki z Andrzejem Struensee. Brąz zdobył Przemysław Grześkowiak grający z Andrzejem Kowalskim (kat. 75+), podobnie jak Magdalena Nogal z Gabrielą Zielińską (kat. 25+).

Cztery krążki nasi dołożyli w mikście. Pierwsze miejsce w kat. 45+ zajął Krzysztof Walenda z Dorotą Grzejdak. Rywalizację w kat. 55+ wygrała Maria Brzeźnicka ze Stanisławem Wikło, pokonując w finale Agnieszkę Brojek ze Zbigniewem Przyjemskim. Srebro z Częstochowy przywiozło także rodzeństwo Nogalów w kat. 30+.