Szybkie tempo w okręgówce

Opublikowano: 04 maj 2012, 16:36 Kategoria Sport
piłka nożna
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Co trzy-cztery dni przyszło grać zawodnikom siedleckiej Ligi Okręgowej. 23. i 24. kolejki rozegrano w ostatni weekend kwietnia i 2 maja. Najlepiej zagrali zawodnicy Zrywu Sobolew. Zwycięstwo i porażkę zaliczyły zespoły Sępa Żelechów i Wilgi Miastków. Pod kreską Orzeł Unin.

Arcyważne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy Zrywu Sobolew. Na boisku Mazovii, po bramce Mateusza Gałązki, goście wygrali 1:0. Przy trafieniu zastępującego pauzującego za kartki Wiśniocha, asystował Tomasz Marcińczak. - W spotkaniach z pierwszą siódemką ligi nie przegraliśmy spotkania ? zauważa trener Zrywu Andrzej Goliszewski. W środę sobolewienie wysoko ograli Koronę Olszyc aż 6:0. Hat-trickiem popisał się Michał Wiśnioch.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Zryw Sobolew 0:1 (0:1)
Bramka Mateusz Gałązka
Zryw:
Kępka, B. Zackiewicz, Kazimierak, T. Zackiewicz (Błachnio), Michalec, Cieśla, Tywanek, Wasiulewski, Kwaśniak (Dziubak), Marcińczak, Gałązka.
Zryw Sobolew - Korona Olszyc 6:0 (3:0)
Bramki Michał Wiśnioch 3, Mateusz Michalec, Konrad Więckowski, samobójcza
Zryw: Kępka (Bojanowski), B. Zackiewicz, T. Zackiewicz (Baran), Michalec (Bieńko), Więckowski, Tywanek, Marcińczak, Kwaśniak (Dziubak), Gałazka, Wiśnioch.

Mile przełomu kwietnia i maja nie będą wspominali zawodnicy Orła Unin. Najpierw zespół z gminy Górzno przegrał z ŁKS Łochów 3:5. Lepiej w wyjazdowej potyczce Orzeł zagrał w drugiej połowie. Pogoń za ŁKS mogła okazać się skuteczna gdyby przy stanie 3:4 Walenda wykorzystał rzut karny. Trzy dni później graczy Unina zlali zawodnicy rezerw Pogoni Siedlce. Już do przerwy goście prowadzili 4:0.

ŁKS Łochów ? Orzeł Unin 5:3 (4:1)
Bramki dla Orła U.: Łukasz Ziółek, Przemysław Kisiel, Dawid Przybysz
Orzeł U.: Piotr Kisiel, Mikulski, Duchna, Szczęśniak, Walenda, Pałyska (Przybysz), P. Ziółek, P. Brych, Ł. Ziółek, Krzyśpiak, Przemysław Kisiel.
Orzeł Unin ? Pogoń II Siedlce 1:7 (0:4)

Porażka i zwycięstwo. To bilans Sępa Żelechów w ostatnich meczach. W pierwszym meczu w Olszycach zawodnicy z powiatu garwolińskiego rywalom dotrzymywali kroku jedynie przez kilkanaście minut. Do wyrównania 1:1 doprowadził Łukasz Deres. Przy stanie 1:6 trafił Łukasz Marchlak. O trzech punktach w spotkaniu z Tygrysem zdecydowało samobójcze trafienie gracza z Huty Mińskiej.

Korona Olszyc ? Sęp Żelechów 7:2
Bramki dla Sępa: Łukasz Deres, Łukasz Marchlak
Sęp: Jakubaszek, Łukasiak, Borkowski, Jaśkiewicz, Skwarek, Ł. Deres, Marchlak, Cegiełka (Santorek), Kwiatkowski (S. Deres), Mazurek (Rudzki), Leszek (Kapczyński).
Sęp Żelechów ? Tygrys Huta Mińska 1:0

Wilga Miastków wysoko ograła Zorzę Sterdyń 6:2, mimo że goście prowadzili od 10. minuty. Wyrównał pięknym strzałem z 30 metrów Jarosława Zająca. Przed przerwą prowadzenie miejscowym dał Łukasz Szczygielski, który w drugiej połowie skompletował hat-tricka. W środę osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników zespół Wilgi poległ w Ostrówku. Mecz z LKS źle będzie wspominał Przemysław Szymanek, który w jednym ze starć złamał nogę.

Wilga Miastków - Zorza Sterdyń 6:2 (2:1)
Bramki: Jarosław Zając, Marcin Szczygielski 3, Piotr Kondej, Przemysław Baran
Wilga: Czarny, Latuszek (Szeląg), Zając, Aniszewski (Celej), M. Biedrzycki, Szczygielski, P. Kondej, Ł. Wołoszka (Ł. Biedrzycki), Bogusz, Cichecki (Brych), Baran.
LKS Ostrówek ? Wilga Miastków 7:4