Pewne zwycięstwo Wilgi w Raszynie

Opublikowano: 07 październik 2023, 15:29 Kategoria Sport
wilga garwolinks raszyn

Skutecznie w pierwszej połowie i na zero z tyłu zagrali zawodnicy Wilgi Garwolin w 11. kolejce IV ligi mazowieckiej. GKS pokonał na wyjeździe KS Raszyn 3:0. Wynik spotkania został ustalony przed przerwą.

Spotkanie pod Warszawą dobrze ułożyło się dla gości. Już w 8. minucie powracający po urazie Sebastian Papiernik zagrał prostopadłą piłkę do Emmanuela Obiego, który otworzył wynik meczu. Wilga kontrolowała grę i nie dopuszczała rywala do swojej bramki.

Przed przerwą zawodnicy przyjezdnych jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza gospodarzy. W 25. minucie Kacper Kowalski obsłużył Grzegorza Piesio. Pięć minut później Szymonowi Kaczyńskiego nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę do podania wzdłuż pola bramkowego. Asystę ponownie zanotował Papiernik.

- Szkoda sytuacji w drugiej połowie, bo mieliśmy okazję do podwyższenia rezultatu. Bardzo cieszy, że w drugim kolejnym meczu nie tracimy bramki – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

W sobotę 14 październik Wilgę czeka kolejne wyjazdowe starcie. Przeciwnikiem będzie ostatni w tabeli Drogowiec Jedlińsk, który zamyka stawkę z zerowym dorobkiem punktowym.

KS Raszyn – Wilga Garwolin 0:3 (0:3)
Bramki: 8` Emmanuel Obi (as. Sebastian Papiernik), 25` Grzegorz Piesio (as. Kacper Kowalski), 30` Szymon Kaczyński (as. Sebastian Papiernik)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Gac (85` Mangke), D. Papiernik, Szulc (80` Toth), Kaczyński (60` Domarecki), Piesio, Kowalski (70` Wągrodzki), Wieczorek (60` Wojtaś), S. Papiernik (70` Shakurau), Obi (80` Paszkowski).