Porażki GKS i ŁKS. Kontrowersje w Łaskarzewie

Opublikowano: 16 październik 2023, 10:24 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew

Tym razem bez punktów swoje mecze w Amnis Energia Lidze Okręgowej zakończyły zespoły Wilgi II Garwolin i Promnika Łaskarzew. W meczu ŁKS nie zabrakło kontrowersji.

Rezerwy IV-ligowca w sobotę pojechały na boisko Delty do Warszawy. W stolicy w pierwszej jedenastce pojawił się Kacper Kozikowski, który w okresie przygotowawczym pierwszej drużyny GKS nabawił się kontuzji.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Po zmianie stron goście wyrównali. W polu karnym faulowany był Adrian Płatek, a skutecznym egzekutorem „11” był Damian Matysiak. Niestety w końcówce Delta strzeliła dwa gole i sięgnęła po komplet punktów.

- Po spotkaniu z zespołem Delty czujemy niedosyt, bo przy wyniku remisowym w drugiej połowie mieliśmy swoje sytuację po ataku szybkim i mogliśmy strzelić bramkę. Niestety rywal swoje gole strzelił w końcówce spotkania i odniósł zwycięstwo – komentuje trener Wilgi II Kamil Zawadka.

Wilga II: Mikulski, K.Winek (46' Cedric), Kozikowski, Tracz, Świętulski, Mianowski (80' Szwed), Pyra, Woroszył, Rękawek (87' Kotlarski), Matysiak(85' Agi), Płatek.

Z Gromem Warszawa mierzył się Promnik Łaskarzew. Kluczowa dla losów spotkania była sytuacja z 20. minuty. Jak czytamy w relacji na fanpage’u ŁKS, sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym ŁKS, a chwilę wcześniej nie odgwizdał nieprzepisowego zagrania na zawodniku gospodarzy. Pretensje do arbitra zgłaszał bramkarz Promnika Maciej Lis, który otrzymał w odstępie kilkunastu sekund najpierw żółtą, a później czerwoną kartkę. Gdy wyjaśnień decyzji domagał się trener gospodarzy Rafał Głąbicki, sędzia pokazał mu także czerwony kartonik. Z braku rezerwowego bramkarza, między słupki miejscowych wszedł Grzegorz Grabowiec, który nie zdołał obronić rzut karnego.

Mimo gry w osłabieniu, Promnik wyrównał w 42. minucie za sprawą trafienia Alberta Siembory. Do przerwy nie udało się utrzymać remisu. Prowadzenie gościom dał Michał Kępka. Pochodzący z gminy Łaskarzew piłkarz przez kilka sezonów występował w Wildze Garwolin. W drugiej połowie goście strzelili jeszcze dwa gola i wygrali 4:1.

ŁKS w specjalnym oświadczeniu wyraził zdziwienie i dezaprobatę dla pracy sędziego głównego. Sprawa prawdopodobnie będzie miała dalszy ciąg.

W nastęnej kolejce derby powiatu. Wilga II w Uninie zagra z Promnikiem. Mecz w niedzielę 22 października o godz. 15.