reklama

baner projekt 

reklama

Miastkowskie sołectwo najlepsze w futsalu

Opublikowano: 17 styczeń 2024, 09:53 Kategoria Sport
miastków kościelnyfutsalgórzno
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

12 drużyn wzięło udział w turnieju o Puchar Wójta Gminy Miastków Kościelny i Proboszcza Parafii Nawiedzenia N.M.P. w Miastkowie Kościelnym.

Piłkarze rywalizowali 15 stycznia w hali sportowej w Górznie. Turniej rozpoczął się od rywalizacji w grupach, a później przeniósł się do ekscytujących rozgrywek play-off. Do ćwierćfinału awansowali TS Zabruzdy, Sołectwo Miastków Kościelny, Inter Ryczyska, Grześ Stary Miastków, Laguna Stary Miastków, Oldboys Wilga Miastków, Przyjaciele Gminy Miastków oraz Tęcza Zgórze. Niestety, po fazie grupowej musieliśmy pożegnać się z Wilga Miastków Juniorzy, Dragon Przykory, Rakieta Zwola oraz OSP Wilczyska.

Organizatorzy turnieju, jak co roku, nie zawiedli i przygotowali wspaniałe nagrody, wśród których znalazły się puchary, medale oraz pamiątkowe statuetki. To nie tylko nagrody dla zwycięzców, ale także wyraz uznania dla wszystkich uczestników za ich zaangażowanie i wysiłek.

reklama


Całe wydarzenie miało miejsce w prestiżowej Hali w Górznie, która stworzyła doskonałe warunki do rozegrania rywalizacji na najwyższym poziomie. Kibice zgromadzeni na trybunach stworzyli gorącą atmosferę, wspierając swoje ulubione drużyny.

W półfinale rywalizowały drużyny: Laguna Stary Miastków, Przyjaciele Gminy Miastków, TS Zabruzdy oraz Sołectwo Miastków Kościelny. Po zaciętych pojedynkach na boisku, do finału awansowały Sołectwo Miastków Kościelny i Przyjaciele Gminy Miastków.

W wielkim finale panowało niesamowite napięcie, a obie drużyny dawały z siebie wszystko. Ostatecznie zwycięstwo przypadło drużynie Sołectwa Miastków Kościelny, która przez cały turniej zdobyła aż 30 bramek, a jednocześnie tracąc jedynie 2. To im również przypadło większość nagród indywidualnych.

Warto podkreślić, że Maciej Ponceleusz i Fabian Frelik (obaj Sołectwo Miastków Kościelny) zostali uznani za wspólnych MVP turnieju, a tytuł Najlepszego Strzelca przypadł Szymonowi Wasilce z tej samej drużyny. Najlepszymi Bramkarzami zostali Damian Baran i Mateusz Pałysa, również z Sołectwa Miastków Kościelny. Przemysław Baran z tej samej drużyny otrzymał tytuł Najlepszego Obrońcy, a wyróżnienie Najlepszego Zawodnika do lat 18 przypadło Piotrowi Domańskiemu z Tęczy Zgórze. Na koniec, Jacek Gajownik z drużyny Przyjaciół Gminy Miastków otrzymał tytuł Największego Pudła.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i zaangażowanie, które sprawiły, że turniej był niezapomnianym wydarzeniem. „Dziękujemy Panu Wójtowi i Księdzu Proboszczowi za organizację tego wspaniałego święta sportu i wspólnoty. Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę Sławomira Gałkowskiego, który zapewnił gościnność w hali Górzno, oraz Przemka Barana, Klaudii Salomończyk, Damiana Barana i Ksawerego Celej za pomoc w przeprowadzeniu tego niezapomnianego wydarzenia. Puchar Wójta Gminy Miastków Kościelny i Proboszcza Parafii p.w. Nawiedzenia N.M.P. w Miastkowie Kościelnym to nie tylko turniej sportowy, to także święto sportu i wspólnoty, które jednoczy mieszkańców Naszej urokliwej gminy” – podsumowują.

red. za Sołectwo Miastków Kościelny

fot. facebook.com/solectwomiastkow


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

TOP

reklama