reklama

baner projekt 

reklama

XI edycja Mityngu Pływackiego rozpoczęta

Opublikowano: 18 luty 2024, 19:54 Kategoria Sport
uks delfinpływanie
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W Mińsku Mazowieckim 18 lutego rozpoczęła się I Runda XI Mityngu Pływackiego, do której tym razem przystąpiły: miejscowa Barakuda Team, oczywiście UKS Delfin Garwolin i Orka Ostrów Mazowiecka oraz pierwszy raz w historii UKS Piątka Ostrołęka.

Zawody, podobnie jak w latach ubiegłych, rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: I – 11 lat i młodsi, 12-14 oraz 15 lat i starsi. Zawodnicy z Garwolina łącznie zdobyli 32 medale.

Najmłodsi zawodnicy Delfina wywalczyli 4 medale, a zdobywali je: dwukrotnie srebro – Antoni Burno ( 25 motyl i 25 klasyk ) oraz Alan Dziewanowski ( brąz na 25 klasyk ) i Zuzanna Turek ( brąz na 25 klasyk ).

reklama


W II kategorii zawodnicy znad Wilgi zdobyli 16 medali: 4 złote, 6 srebrnych i 6 brązowych. W tej kategorii medale odbierali: Nikola Dziewanowska ( dwa srebra: za 50 motyl i 50 dowolny ), Filip Poszytek ( złoto na 50 motyl i srebro na 50 dowolny ), Szymon Michalec ( złoto na 50 dowolny i srebro na 50 motyl ), Oliwia Mućko ( srebro na 50 grzbiet ), Karolina Domańska ( brąz na 50 grzbiet ), Julian Kwas ( srebro na 50 grzbiet i brąz na 100 zmienny ), Katarzyna Duchna ( złoto na 50 klasyk i brąz na 100 zmienny ), Nadia Maśmiak ( brąz na 50 klasyk ), Bartłomiej Turek ( złoto na 50 klasyk i brąz na 50 dowolny ) oraz Aleksander Górka ( brąz na 50 klasyk ).

Najstarsi zawodnicy wywalczyli dla Garwolina w sumie 12 medali: 7 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. Sztuki tej dokonali: Natalia Burno ( złoto na 100 zmienny i srebro na 50 motyl ), Maja Michalec ( brąz na 50 motyl ), Hubert Szaniawski ( dwukrotnie srebro: na 50 motyl i 100 dowolny ), Miłosz Kaczorowski ( złoto na 100 dowolny i brąz na 50 motyl ), Gabriela Michalec ( dwukrotnie złoto: na 100 grzbiet i 100 dowolny ), Piotr Więckowski ( dwukrotnie złoto: 100 grzbiet i 100 zmienny ) oraz Jagoda Jonak ( złoto na 100 klasyk ). Zawody zakończyły się rywalizacją sztafet 4 x 50 dowolny i 4 x 50 zmiennym mix w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W tej rywalizacji aż czterokrotnie nasze sztafety triumfowały a dokonywali tego: II kat. wiekowa – 4 x 50 dowolny ( Katarzyna Duchna, Bartłomiej Turek, Nikola Dziewanowska i Szymon Michalec ) i 4 x 50 zmienny ( Oliwia Mućko, Alicja Szopa, Filip Poszytek, Aleksander Górka ), III kat. wiekowa -  4 x 50 dowolny ( Hubert  Szaniawski, Gabriela Michalec, Miłosz Kaczorowski, Maja Michalec ) i 4 x 50 zmienny ( Piotr Więckowski, Jagoda Jonak, Natalia Burno, Jan Pałyska ). W I kat. wiekowej drugie miejsce zajęła sztafeta 4 x 50 dowolny płynąca w składzie: Lena Sprzęczka, Mateusz Więckowski, Fabian Dziewanowski i Zuzanna Turek.

- Zawsze jak dołącza nowy klub to jest jedna duża niewiadoma dlatego cieszymy się że dołączył klub z Ostrołęki co na pewno podniesie poziom całego Mityngu. Karty więc zostały odkryte, każdy z klubów wie jak już pływa konkurencja. Za dwa tygodnie czeka nas wyjazd do Ostrołęki i po tych zawodach będzie więcej wiadomo jak przedstawia się rywalizacja w punktacji drużynowej jak i indywidualnej, obydwie w tym roku zapowiadają się bardzo emocjonująco – komentuje trener UKS Wojciech Mianowski.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

TOP

reklama